Poważny wypadek w supergigancie. Mikrofony wychwyciły przerażające krzyki Norweżki [WIDEO]

Podczas supergiganta w Val di Fassa we Włoszech bardzo poważny upadek zaliczyła Kajsa Vickhoff Lie. Norweżka wypadła z trasy i wpadła w siatki zabezpieczające. Grozy dodają wypadkowi przerażające krzyki zawodniczki, które wychwyciły mikrofony telewizyjne.

W niedzielę 28 lutego w Val di Fassa odbył się supergigant w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Zawody wygrała Włoszka Federica Brignone. Tuż za nią uplasowała się mistrzyni supergiganta Lara Gut-Behrami, a na trzecim stopniu podium znalazła się Szwajcarka Corinne Sutter. Po zawodach jednak wszyscy mówili o przerażającym wypadku Norweżki Kajsy Vickhoff Lie. 

Zobacz wideo "Stoch wiele razy pokazywał złość, ale skoki nadal sprawiają mu radość"

Przerażający wypadek Kajsy Vickhoff Lie podczas supergiganta. Zawodniczka krzyczała z bólu. 

Reprezentantka Norwegii Kajsa Vickhoff Lie podczas swojego zjazdu zaliczyła bardzo groźny upadek. Zawodniczka na najbardziej stromym odcinku trasy nie zdołała skręcić i straciła kontrolę nad nartami. Przekoziołkowała z dużą prędkością spory dystans i z impetem wpadła w siatki zabezpieczające. Jedna z nart Norweżki zaplątała się w nie przez co jej noga znalazła się w nienaturalnej pozycji. Wszyscy obecni musieli być wstrząśnięci tym co zobaczyli. Grozy wypadkowi dodał fakt, że mikrofony telewizyjne uchwyciły przerażające krzyki Kajsy Vickhoff zaraz po jej zatrzymaniu się w siatkach. 

 

Natychmiast została jej udzielona pomoc medyczna. Niestety nie obyło się bez interwencji lotniczego pogotowia, które helikopterem zabrało narciarkę do szpitala. Jak podano na łamach portalu skiweltcup.tv, Vickhoff doznała złamania kości piszczelowej oraz strzałkowej. Teraz Norweżkę czeka operacja oraz długa i żmudna rehabilitacja. Na pewno nie weźmie już udziału w zawodach w tym sezonie, a nie wiadomo również czy zdąży na początek następnego. 

Kajsa Vickhoff Lie zadebiutowała w Pucharze Świata w 2017 roku. W zeszłym sezonie zajęła 46. miejsce w klasyfikacji generalnej, co było jej najlepszym jak dotąd wynikiem. W tym sezonie była w bardzo dobrej formie co zaowocowało pierwszym podium w karierze na styczniowych zawodach w Garmisch-Partenkirchen. Do jej największych sukcesów należą dwa złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwach świata juniorów w Davos w 2018 roku. 

Więcej o: