Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Piątek 26 lutego. Gdzie oglądać skoki narciarskie, o której godzinie? Zapowiedź

Przed nami kolejny dzień mistrzostw świata w Oberstdorfie. Polskę reprezentuje 23 sportowców, w piątek nasi zawodnicy wezmą udział w kombinacji norweskiej, biegach narciarskich i skokach. Kibice w całym kraju trzymają kciuki za pierwszy medal dla biało-czerwonych. Piątek 26 lutego. Zapowiedź

Zmagania z udziałem Polaków rozpoczną się już o godzinie 9.00. W serii próbnej mężczyzn w kombinacji norweskiej rozpoczną wezmą udział: Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz. A już od godziny 10.15., obaj nasi zawodnicy rozpoczną rywalizację w konkursie indywidualnym. Drugą część tej konkurencji zaplanowano po południu, na godzinę 16.00., tym razem Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz będą rywalizować na 10 km techniką dowolną. Ale to nie koniec rywalizacji dwójki naszych reprezentantów w kombinacji norweskiej. Kupczak i Szczechowicz wezmę jeszcze udział w treningu drużynowym (4 x 5 km), który rozpocznie się od godziny 17.00. Na godzinę 10.30 zaplanowano trening w biegach narciarskich. W biegu łączonym (technika klasyczna i dowolna) wezmą udział: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk.

Jak wypadną nasi skoczkowie? Kto weźmie udział w treningu i kwalifikacjach?

Po południu, o godz. 16.00 rozpocznie się seria próbna kobiet w skokach narciarskich. Na skoczni w Oberstdorfie skakać będą: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Kamila Karpiel. A o godzinie 17:15 rozpocznie się konkurs drużynowy, w którym wezmą udział nasze zawodniczki. Po rywalizacji pań na skoczni pojawią się mężczyźni. Na godzinę 19.00 zaplanowano trening, w którym wezmą udział: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Półtorej godziny później rozpoczną się kwalifikacje. 

Skoki narciarskie w Oberstdorfie. Gdzie oglądać?

Poczynania naszych najlepszych reprezentantów w kwalifikacjach do konkursu na normalnej skoczni będziemy mogli śledzić na żywo. Spośród naszych reprezentantów nie zobaczymy Andrzeja Stękały, taką decyzję podjął trener kadry Michał Doleżał. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30, a transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na programie Eurosport 1. Relacja na żywo na portalu sport.pl.

Więcej o: