Skoki narciarskie na MŚ w Oberstdorfie. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV]

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie rozkręcają się na dobre. W skokach narciarskich odbędzie się dzisiaj kolejny trening mężczyzn oraz konkurs indywidualny kobiet. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online.

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie oficjalnie rozpoczęły się w środę (23.02). Wśród polskich kibiców największe zainteresowanie wzbudzają oczywiście skoki narciarskie. Nasi kadrowicze mają duże szanse na medale, szczególnie w rywalizacji mężczyzn. Nadzieję daje również wracająca rywalizacja mieszana. 

Zobacz wideo "Stoch wiele razy pokazywał złość, ale skoki nadal sprawiają mu radość"

Niezłe skoki Polaków podczas treningu. Jakie szanse mają Polki w konkursie indywidualnym?

Skoki w Oberstdorfie rozpoczęły się od wtorkowych sesji treningowych Pań. Spośród Polek tylko Anna Twardosz znalazła się w najlepszej trzydziestce w dwóch próbach. Liderka kadry prowadzonej przez Łukasza Kruczka najpierw zajęła 26. miejsce w pierwszej serii po skoku na 86,5 metra, a trzecią z serii, w której skoczyła 89 metrów, zakończyła na 24. pozycji. Gdyby były to skoki oddawane w serii konkursowej Polka poprawiłaby swój najlepszy wynik w karierze jakim było 26. miejsce podczas Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Od samego początku rywalizacji pań najlepiej radzą sobie Japonka Sara Takanashi i Austriaczka Marita Kramer. 

Wczoraj odbyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Łukasz Kruczek mógł wystawić do rywalizacji trójkę naszych reprezentantek: Annę Twardosz, Kingę Rajdę, Kamilę Karpiel i Nicolę Konderlę. Zakwalifikowały się jednak tylko dwie z Pań: Anna Twardosz, która zajęła 25. miejsce (87,5m) i Kinga Rajda, któa zajęła 39. pozycję (74,5m). Kwalifikacje wygrała wspomniana wcześniej Sara Takanashi, a tuż za nią uplasowała się Marita Kramer. 

Wśród Panów wczoraj odbyły się pierwsze serie treningowe. Na pierwszym treningu najlepiej skoczyli Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła. Obaj wylądowali na 101 metrze. Dało im to odpowiednio szóste i dziewiąte miejsce. Kamil Stoch był 14. (98m), Jakub Wolny 18. (101,5m), Andrzej Stękała 26. (98m), a Klemens Murańka 40. (94,5m). Najlepszy z całej stawki był Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył 104,5 metra i wyprzedził dwóch Norwegów: Mariusa Lindvika (106,5m) i Roberta Johanssona (103,5m). W drugim treningu znów triumfował Eisenbichler, który miał odległość 101,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie lider Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud. Z Polaków znów najlepiej spisał się Dawid Kubacki (98.5m), który był siódmy. Tuż za nim Kamil Stoch (97.5m). Piotr Żyła był 12. (98,5m), Jakub Wolny 21. (96m), Andrzej Stękała 34. (93m), a Klemens Murańka 40. (92,5m).

Czwartkowe skoki na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Gdzie i kiedy oglądać?

Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej odbędzie się w czwartek 25.02 o godzinie 17:00. Transmisję będzie można obejrzeć w Eurosport 1 i online w Eurosport Playerze. Czwartkowy (25.02) trening mężczyzn na skoczni normalnej rozpocznie się o godzinie 19:15.

Więcej o: