Dzień Mężczyzny 2021. Kiedy wypada to święto?

Za kilka dni panowie obchodzić będą jedno z najważniejszych swoich świąt, ale niewielu z nas o tym wie. Chociaż z roku na rok Dzień Mężczyzny zyskuje na popularności, nie jest tak znany w szerokiej świadomości Polaków jak Dzień Kobiet. To doskonała okazja do docenienia wszystkich panów! Kiedy dokładnie obchodzimy to święto?

Na pytanie o Dzień Kobiet panowie bez trudu podają nie tylko datę tego święta, ale i z uśmiechem wspominają poprzednie rocznice. I zapewniają, że zawsze wręczają piękne kwiaty i wyszukane prezenty swoim żonom, narzeczonym, partnerkom, dziewczynom czy sympatiom. Większość z nas pamięta Dzień Kobiet jeszcze ze szkoły podstawowej czy średniej. I za każdym razem - jak pamiętamy - był to dzień szczególny. A kiedy wypada Dzień Mężczyzny? Słysząc to pytanie, wielu panów nie kryje zdziwienia, na ich twarzach widać zakłopotanie. Najczęściej pada odpowiedź: Nie wiem. A szkoda, bo to doskonała okazja, aby wszyscy mężczyźni poczuli się docenieni. Na szczęście o święcie panów pamiętają kobiety. I chociaż dzień ten wypada za kilka dni, to panie wszystko mają już zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Niespodzianka będzie, na pewno!

Dzień Kobiet 2021 Dzień Kobiet 2021 - kiedy? Z czym wiąże się to święto?

Dzień Mężczyzny w Polsce. Inna data niż w większości krajów

Dzień Mężczyzny obchodzimy już od ...ponad dwudziestu lat. Dokładnie od 1999 roku, kiedy z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych wybrano dzień, który miałby symbolizować równowagę płci. Jak zapewniali ówcześni dyplomaci, Dzień Mężczyzny jest świętem odpowiadającym Międzynarodowemu Dniu Kobiet, który obchodzony jest na całym świecie 8 marca. ONZ ustalił, że Międzynarodowy Dzień Mężczyzny będzie obchodzony 19 listopada. I tak jest w wielu krajach, począwszy od Stanów Zjednoczonych poprzez Holandię, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię po Chiny czy Australię. Ale ...nie nad Wisłą. W naszym kraju ta data się nie przyjęła, a panowie obchodzą swoje święto dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. Dlaczego akurat w tym dniu? Polski Dzień Mężczyzn ma związek ze świętem katolickim. Tego dnia w Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty - rzymskich legionistów skazanych na śmierć za wyznawanie chrześcijaństwa. Ale o nawiązaniu do tej tradycji niewielu już wie, najczęściej pamiętają o niej osoby starsze. 

Los Angeles. Znany golfista Tiger Woods trafił do szpitala po poważnym wypadku samochodowym Tiger Woods trafił do szpitala. Samochód golfisty stoczył się ze wzgórza

Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka - zupełnie inne święta

Dzień Mężczyzny to nie jedyne "męskie" święto. W Polsce obchodzony jest jeszcze Dzień Chłopaka i jest to święto znacznie popularniejsze. W naszym kraju obchodzone jest 30 września, w tym roku wypadnie w czwartek. Warto jednak nadmienić, że choć daty Dnia Mężczyzn i Dnia Chłopaka nie pokrywają się, to wiele osób myli te święta. Czym zatem się różnią? W naszym kraju przyjęło się, że Dzień Mężczyzny kobiety celebrują z dorosłymi panami, natomiast Dzień Chłopaka najpopularniejszy jest wśród młodzieży i młodych par. Tego dnia panie obdarowują upominkami nie tylko swoich ukochanych.

Zobacz wideo Prezenty na Dzień Kobiet, które możesz przygotować sam. Dla przyjemności i smaku!
Więcej o: