Kiedy konferencja ministra zdrowia o nowych obostrzeniach? O której? Jakie decyzje zapadną?

W środę w godzinach przedpołudniowych ma odbyć się konferencja rządu dotycząca nowych obostrzeń. W jej trakcie minister zdrowia Adam Niedzielski ma ogłosić kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Jakie decyzje zapadną?

Od 12 lutego swoją działalność ponownie mogą prowadzić kina, teatry, filharmonie i opery, a także baseny i stoki narciarskie. Połowę miejsc noclegowych mogą z kolei oferować gościom hotele i pensjonaty. W zamknięte natomiast pozostają siłownie i kluby fitness, natomiast restauracje mogą jedynie oferować posiłki na wynos. Rozporządzenie w sprawie tych restrykcji obowiązuje do 28 lutego.

Koronawirus w Polsce.Nowe obostrzenia w środę. Trzy regiony znajdują się w "czarnej strefie" [LISTA]

Konferencja prasowa rządu w sprawie obostrzeń. O której godzinie?

Jeszcze we wtorek media informowały, że konferencja prasowa dotycząca zmian w obostrzeniach odbędzie się w środę 24 lutego w godzinach przedpołudniowych. Z najnowszych doniesień TVN24 wynika, że briefing odbędzie się o godzinie 15. 

Szef KPRM Michał Dworczyk w poniedziałek ogłosił, że dojdzie do zmian w zakresie noszenia przyłbic i zakrywania twarzy szalikami czy arafatkami. - Według mojej wiedzy to będzie funkcjonowało na zasadzie pewnego zalecenia, a nie obowiązującego prawa. Jeśli chodzi o typ maseczki, to nie będzie obowiązku noszenia określonego typu maseczki, będą raczej zalecenia - podkreślił.

Koronawirus w Polsce.Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Będzie regionalizacja obostrzeń

Zmiany w obostrzeniach. Dotyczą przekraczania granic

W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw opublikowano znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zakłada ono, że z kwarantanny zwolnione będą osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką, którą dopuszczono do obrotu w UE.

Poza tym rozporządzenie zakłada zwolnienie z obowiązku kwarantanny w przypadku następujących grup osób: uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem, a także studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym oraz osoby prowadzące działalność naukową.

Zobacz wideo Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? "Nie mamy dobrego rozwiązania"
Więcej o: