Twój e-PIT od 15 lutego. Sprawdź, jak skorzystać z platformy do rozliczenia podatku

Twój e- PIT, czyli internetowa usługa pomagająca rozliczyć się z urzędem skarbowym, rusza już w poniedziałek 15 lutego. Zobacz, jak złożyć deklarację podatkową za ubiegły rok.

Osoby rozliczające PIT od poniedziałku 15 lutego będą mogły skorzystać z usługi Twój e-PIT. Im szybciej się rozliczą, tym szybciej będą mogły liczyć na zwrot podatku.

Twój e-PIT rusza od poniedziałku 15 lutego. Dzięki niemu można szybciej otrzymać zwrot podatku

Na podstawie danych uzyskanych przez Krajową Administrację Skarbową od płatników i ubiegłorocznych deklaracji, platforma przygotowuje automatycznie wypełnione roczne rozliczenie zeznania za podatnika. “Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. To rozwinięcie idei Twojego e-PITa - wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom” - wyjaśnił minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Twój e-PIT jest z jedną z najpopularniejszy e-usług polskiej administracji. W 2020 roku prawie połowa z 18,3 miliona elektronicznych deklaracji PIT zostało złożonych właśnie przez nią. “Liczymy, że w 2021 r. pobijemy ten rekord. Dzięki Twój e-PIT podatnicy mają możliwość rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym” - dodał minister Kościński.

Do, kiedy możemy się rozliczyć?

Jak co roku podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenie w usłudze Twój e-PIT do 30 kwietnia 2021 roku. - Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie, nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań - czytamy na stronie ministerstwa. Z kolei zeznanie PIT-28 za 2020 rok można złożyć w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 roku.

Jak skorzystać z usługi Twój e-PIT

Dostęp do usługi Twój e-PIT jest możliwy tylko przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl. Do usługi Twój e-PIT można zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego, e-Dowodu lub poprzez bankowość elektroniczną. Do samej usługi będzie można, zalogować się także danymi podatkowymi podając:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r.
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy) i potwierdzając kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia na 2019 r.

W usłudze można również zadeklarować przekazanie jednego procenta swojego podatku dla dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Usługa Twój e-PIT jest dostępna przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu, które ma dostęp do internetu. Więcej informacji na temat rozliczenia podatku PIT za 2020 rok znajduje się na stronie podatki.gov.pl w zakładce: Twój e-PIT.

Zobacz wideo Podatek dla najbogatszych? Biedroń: Obecnie system nie jest sprawiedliwy
Więcej o: