Walentynki 2021. Jakie kwiaty kupić? Z ilu kwiatów powinien składać się bukiet?

Panowie, walentynki tuż tuż, wielu z was pewnie będzie chciało sprawić przyjemność partnerce. Kobiety zawsze ucieszą się z kwiatów - czy to z bukietu, czy z pojedynczej róży. Jakie kwiaty są odpowiednie na walentynki?

Co się stanie, jeśli ona nie lubi czerwonego, a dostanie na walentynki róże w tym kolorze? Nic. Będzie jej miło, że pamiętałeś i szczerze się ucieszy z prezentu. Warto jednak wiedzieć jakie kwiaty są najbardziej odpowiednie na walentynki. 

Walentynki 2021. Chcesz kupić ukochanej kwiaty? O tym musisz pamiętać!

Przy kwiatowym upominku trzeba pamiętać, że sztuczne kwiaty nigdy nie są na miejscu. Ponadto, liczba róż powinna być nieparzysta. Trzy, siedem, dziewięć - tak. Dwie, cztery, dwanaście - nie. Na pewno będzie to miłe, kiedy do kwiatów dołożysz małą karteczkę z krótkim wyznaniem. 

Czerwone róże: klasyka nigdy się nie nudzi

Klasyczne, czerwone róże nie wychodzą z mody, a ceną możecie manewrować w zależności od grubości portfela - panie na pewno ucieszą się zarówno z dużego bukietu 21 róż, jak i z jednej, ale wręczonej z uśmiechem i szczerze. Jeśli jednak nie chcesz, żeby było aż tak klasycznie - postaw na róże w innym kolorze.

Prezent na Walentynki. Kwiat w doniczce - czemu nie?

Jeśli twoja partnerka to miłośniczka kwiatów, może lepiej sprawdzi się kwiat doniczkowy, którym będzie mogła opiekować się dłużej niż ciętymi różami. Wysoki storczyk w ozdobnej doniczce sprawdzi się świetnie - wygląda efektownie, pasuje do wielu wnętrz, a dla kobiety kochającej kwiaty - w sam raz.

Walentynkowe prezenty. Opcja wymyślna dla zapracowanych

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz czasu na wycieczkę do kwiaciarni - są też poczty kwiatowe, które oferuję gotowe bukiety i dostarczają do domu, można też kupić tzw. flower boxy - kwiaty estetycznie zapakowane w pudełku. Nie brakuje też ofert wymyślnych kompozycji - dla każdego coś się znajdzie, a większość kwiaciarni opisuje walentynkowe oferty, żeby wyeliminować dylemat "czy te kwiaty się nadają?".

Pamiętajcie jednak, że ważniejsza od kwiatów, prezentów i drogich kolacji jest obecność, okazja spędzenia wspólnie czasu, rozmowy czy wyjścia na romantyczny spacer.

Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku
Więcej o: