Zmarł Michał Szewczyk - aktor znany z "Klanu" i "Na Wspólnej". "Łódź już nie będzie taka sama"

Zmarł Michał Szewczyk. Aktor wystąpił w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Od 1958 roku był on nierozerwalnie związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Miał 86 lat.

O smutnych wiadomościach poinformowała dyrektorka łódzkiego Teatru Powszechnego Ewa Pilawska. "Michał zawsze podkreślał, że nade wszystko kocha Łódź. Jako 'chłopak z Bałut' (jak sam o sobie mówił) odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do stolicy. To tutaj założył rodzinę, przez ponad 60 lat grał w Teatrze Powszechnym w Łodzi, tutaj współtworzył legendę Łodzi filmowej (zagrał w około 100 filmach)" - wspomina we wpisie Pilawska.

Kilka miesięcy temu, podczas Jubileuszu 75-lecia Teatru, odsłoniona została w Łódzkiej Alei Gwiazd także i Gwiazda Szewczyka. Niedługo później został on również odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Polskiej Gloria Artis". Jest to odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji, która szczególnie wyróżnia się w dziedzinie twórczości artystycznej bądź działalności kulturalnej. "Łódź bez Michała Szewczyka nigdy nie będzie taka sama" - dodała Pilawska.

Michał Szewczyk nie żyje. Kim był?

Michał Szewczyk był absolwentem łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, gdzie przez wiele lat także wykładał. Przez ponad 60 lat związany był z Teatrem Powszechnym, na którego deskach wystąpił w ponad 125 sztukach. W latach 1965-1992 wziął udział w piętnastu spektaklach Teatru Telewizji. Szersza publiczność może kojarzyć go między innymi z ról w takich produkcjach jak: "Historia żółtej ciżemki" czy "Prawo i pięść", ale także popularnych serialach jak "Klan", "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe".

Zobacz wideo Film z wygaszenia świateł na fasadzie budynku Teatru Polskiego w Warszawie
Więcej o: