Konferencja premiera. Rząd ogłosi plan łagodzenia obostrzeń. O której godzinie? Gdzie oglądać?

Mateusz Morawiecki przekazał, że w piątek zostanie przedstawiona perspektywa łagodzenia obostrzeń sanitarnych na następne dwa tygodnie. O której godzinie rozpocznie się konferencja premiera? Które branże mogą zostać objęte luzowaniem restrykcji?

Od 1 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte są wszystkie sklepy w galeriach handlowych, a zwiedzający mogą odwiedzać galerie sztuki oraz muzea. Zlikwidowano również godziny dla seniorów. Pozostałe restrykcje w ramach lockdownu mają obowiązywać co najmniej do 14 lutego.

Konferencja premiera. Kiedy się odbędzie? Gdzie ją oglądać?

Spotkanie premiera z dziennikarzami, na którym zostaną przedstawione decyzje dotyczące obostrzeń, odbędzie się w piątek 5 lutego po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wiadomo już, że konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego ma się rozpocząć o godzinie 11. Będzie można ją obejrzeć m.in. na Facebooku Kancelarii Premiera. Konferencję Morawieckiego będą transmitować także polskie kanały informacyjne, m.in. TVP Info

Radom. Kobieta chora na koronawirusa i wypisana ze szpitala zmarła. Córka złożyła doniesienie do prokuraturyRadom. Córka kobiety zmarłej na COVID-19 chce śledztwa: Wszyscy wylecicie

Jakie restrykcje mogą zostać zniesione? 

Premier Morawiecki poinformował na konferencji prasowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, że w piątek zostanie przedstawiona perspektywa łagodzenia restrykcji na kolejne dwa tygodnie. Podkreślił również, że wszystkie zmiany w katalogu obostrzeń muszą być bardzo ostrożne.

- Cały czas w związku z liczbą zgonów, szalejącą epidemią również wokół Polski, musimy być wytrwali, musimy wytrzymać - powiedział.

Przedsiębiorcy apelują o nieprzedłużanie restrykcji. Pomimo ich apeli wciąż pozostają zamknięte stoki narciarskie, hotele, siłownie, kluby fitness, aquaparki, kina, teatry, a restauracje i bary mogą wydawać posiłki jedynie na wynos i dowóz. Po zakończeniu ferii zimowych 18 stycznia do nauki stacjonarnej powrócili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Starsi uczniowie od początku listopada uczą się zdalnie.

Jak podaje portal money.pl, rządowi eksperci rozważają wiele scenariuszy luzowania obostrzeń, w tym m.in. kwestię otwarcia kin oraz teatrów. Orędownikiem otwarcia branży hotelarskiej jest Jarosław Gowin, który powiedział, że mogłaby ona wznowić działalność od 14 lutego.

Prof. Horban: Szczepionka AstraZeneca jest nie najgorszaProf. Horban: Szczepionka AstraZeneca jest nie najgorsza

Zobacz wideo Pozew zbiorowy za lockdown. Jaki jest jego koszt dla przedsiębiorcy?
Więcej o: