Konferencja premiera o obostrzeniach. Kiedy się odbędzie? Gdzie ją oglądać?

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze w tym tygodniu ma ogłosić nowe informacje i dalsze działania w sprawie obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa. Czego możemy się spodziewać po konferencji szefa rządu? Kiedy ma się ona odbyć? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

- Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie - zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Kiedy dokładnie odbędzie się konferencja prasowa szefa rządu i jakie kroki mogą zostać podczas niej przedstawione?

Tłusty Czwartek w innych krajach. Co jedzą tego dnia nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi?Tłusty czwartek na świecie. Co jedzą nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi?

Luzowanie obostrzeń. Jakie decyzje może ogłosić Mateusz Morawiecki? 

Według nieoficjalnych zapowiedzi, podczas nadchodzącej konferencji prasowej może zostać poruszony temat luzowania przepisów w zakresie działalności hoteli i szkół, a także teatrów, kin, a nawet basenów. Jak informuje money.pl, rząd obecnie rozważa kilka scenariuszy luzowania restrykcji.

Eksperci mają między innymi analizować kwestię ponownego otwarcia teatrów i kin, początkowo przy niepełnym obłożeniu. W kolejce z kolei mają czekać takie miejsca, jak korty tenisowe i inne obiekty do uprawiania bezkontaktowego sportu. W ostatnim czasie na ten temat debatowali również eksperci z Rady Medycznej i członkowie RZZK.

Kwestię luzowania restrykcji w obszarze turystyki od dłuższego czasu popiera szef resortu rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. W czwartek zapowiedział on, że od 14 lutego swoją działalność w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły wznowić hotele. Nie wykluczył jednocześnie, że w najbliższym czasie będzie ponadto rekomendował inne poluzowania.

Walentynki 2021. Pomysły na prezent dla niej i dla niegoWalentynki 2021. Pomysły na prezent dla niej i dla niego

Konferencja premiera ws. luzowania obostrzeń. Kiedy się odbędzie? Gdzie ją oglądać? 

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której poznamy szczegóły dotyczące luzowania obostrzeń, odbędzie się w piątek po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ma się ona rozpocząć o godzinie 11. Będzie transmitowana m.in. na Facebooku Kancelarii Premiera. 

Zobacz wideo Mateusz Morawiecki zapowiada dofinansowanie psychiatrii dziecięcej
Więcej o: