Konferencja premiera. O której godzinie? Gdzie będzie można oglądać?

Na czwartek zaplanowano kolejną konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której ogłoszone zostaną decyzje dotyczące obostrzeń. Władze przedstawią zasady bezpieczeństwa epidemicznego, które wejdą w życie od 1 lutego. O której godzinie i gdzie będzie można ją oglądać?

Poprzednie rozporządzenie, na podstawie którego wydane zostały panujące obostrzenia stracą ważność z końcem stycznia. Restrykcje wprowadzono 28 grudnia i początkowo miały obowiązywać do 17 stycznia, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną rząd przedłużył je do końca miesiąca. Jedyną zmianę w tym czasie stanowił powrót do szkół dzieci z klas 1-3.

Premier Mateusz MorawieckiW czwartek konferencja rządu ws. obostrzeń. Onet: Pełne otwarcie galerii handlowych

Konferencja premiera. Jakich decyzji można się spodziewać?

Od miesiąca swojej działalności nie mogą prowadzić siłownie, baseny, kluby fitness i większość sklepów w galeriach handlowych. W otwartych sklepach z kolei obowiązują limity klientów. Punkty gastronomiczne z kolei mogą jedynie wydawać posiłki na wynos.

W połowie grudnia wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, na początku lutego galerie zostaną otwarte. Wiele wskazuje na to, że czwartkowa konferencja będzie się skupiała właśnie wokół tej branży, której przedstawiciele głośno wyrażają swoje niezadowolenie.

Podczas konferencji prawdopodobnie rozważana będzie również kwestia powrotu do szkół wszystkich dzieci. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek informował, że "realnym terminem na powrót jest drugi tydzień lutego", choć przeciwnego zdania był minister zdrowia Adam Niedzielski. Najmniejsze szanse na otwarcie mają siłownie i restauracje.

Michał Dworczyk i Andrzej Niedzielski po spotkaniu z opozycją ws. szczepieńDworczyk: Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel

Konferencja premiera. Gdzie i o której można oglądać?

W środę rzecznik rządu Piotr Mueller ogłosił informację o planowanej na czwartek konferencji prasowej. Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda na Twitterze z kolei przekazał, że odbędzie się ona "przed południem". Oficjalnie już wiadomo, że odbędzie się ona równo o godzinie 12:30.

Tradycyjnie konferencję prasową z udziałem Mateusza Morawieckiego będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych na profilach Ministerstwa Zdrowia i premiera.

Zobacz wideo Przedsiębiorcy czekają na decyzję ws. obostrzeń. „Plotki przerażają”
Więcej o: