Puchar Świata w skokach narciarskich w Willingen. Gdzie i kiedy oglądać polskich skoczków? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W ostatni weekend stycznia odbędą się zawody Pucharu Świata na skoczni Muhlenkopfschanze w Willingen. Gdzie i o której obejrzeć zmagania polskich skoczków? Transmisja TV, stream online.

Selekcjoner biało-czerwonych, Michal Doleżal, ogłosił kadrę na zbliżające się zawody Pucharu Świata w Willingen. W kwalifikacjach weźmie udział siedmiu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Decyzją trenera Murańka zastąpił Pawła Wąska, który jako jedyny z polskich skoczków nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej w minionym konkursie indywidualnym w Lahti.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

PŚ w Willingen. Muhlenkopfschanze szczęśliwe dla polskiej kadry

Biorąc pod uwagę historię polskich skoczków w Willingen, skocznia Muhlenkopfschanze jest szczęśliwa dla Polaków. W 2017 i 2019 roku biało-czerwoni wygrywali tutaj konkurs drużynowy. Z kolei w 2001 roku w Willingen wygrał Adam Małysz, a trzykrotnie tamtejsze zawody wygrywał Kamil Stoch – odpowiednio dwa razy w 2014 i raz w 2015 roku.

Skoczkowie w Willingen poza walką o punkty w Pucharze Świata będą rywalizowali o premie w ramach cyklu Willingen Six. Do niego zaliczać się będą dwa skoki kwalifikacyjne (w piątek i niedzielę) oraz cztery skoki w konkursach indywidualnych (w sobotę i niedzielę). Zwycięzca cyklu otrzyma premię w wysokości 15 tysięcy euro. Skoczek, który zajmie drugie miejsce, zainkasuje 10 tysięcy euro, natomiast trzecie miejsce otrzyma pięć tysięcy euro premii.

Tak jak w Titisee-Neustadt, skoczkowie będą skakać na obiekcie, na którym pozostał naturalny tor najazdu. Na większości skoczni są dostępne sztuczne tory, które spełniają swoją funkcję bez względu na warunki pogodowe. Na piątkowe kwalifikacje w Willingen zapowiadana jest dodatnia temperatura oraz deszcz, co może utrudnić skoczkom skuteczne korzystanie z toru najazdu. Minusowa temperatura ma pojawić się w sobotę i niedzielę, a towarzyszyć jej będzie wiatr – w sobotę jego prędkość będzie w granicach 3 m/s, a w niedzielę spadnie do 2 m/s.

Gdzie i kiedy obejrzeć polskich skoczków?

Konkursy indywidualne w Willingen odbędą się odpowiednio 30 i 31 stycznia 2021 roku. W sobotę konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00, a godzinę wcześniej odbędzie się oficjalna seria próbna. Z kolei w niedzielę o 14:45 rozpoczną się kwalifikacje, a na godzinę 16:15 przewidziane jest rozpoczęcie konkursu. Oto plan transmisji na sobotę i niedzielę:

  • Sobota: Eurosport 1, Eurosport Player (16:00), TVP Sport, sport.tvp.pl oraz aplikacja mobilna TVP Sport (15:30), TVP 1 (15:50),
  • Niedziela: Eurosport 1, Eurosport Player (16:10), TVP Sport, sport.tvp.pl oraz aplikacja mobilna TVP Sport (15:25), TVP 1 (16:00).
Więcej o: