Ulga na dziecko 2021. Ile wynosi? Komu przysługuje?

Ulga na dziecko w 2021 roku przysługiwać będzie rodzicom, którzy w odpowiednim terminie i w odpowiedni sposób wypełnią rozliczenie PIT. Szczególną uwagę na to powinni zwrócić rodzice z rodzin wielodzietnych, w których przypadku wsparcie może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Ulga na dziecko w 2021 roku jest dobrą okazją dla rodziców na wsparcie domowego budżetu. Aby jednak tak się stało, niezbędne jest prawidłowe wypełnienie zeznania podatkowego PIT. Co dokładnie należy zrobić, aby dostać ulgę na dziecko? Poniżej wszystko wyjaśniamy.

Ulga na dziecko 2021. Kto może ją otrzymać?

Ulga na dziecko w 2021 roku, ale i w latach poprzednich przysługuje osobom, które wychowują dziecko w wieku nieprzekraczającym 18 lat (rodzice, opiekunowie i rodzice zastępczy). Ulga przyznawana jest również opiekunom dziecka niepełnosprawnego, któremu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny lub renta socjalna.

Ulga na dziecko 2021. Jakie są progi dochodów?

Rodzice dziecka będący w związku małżeńskim nie mogą zarabiać rocznie więcej niż 112 tys. zł. W przypadku samotnych rodziców próg ten również wynosi 112 tys. zł. W przypadku rodziców jednego dziecka, którzy nie są w związku małżeńskim z drugim rodzicem, dochód nie może przekroczyć 56 tysięcy. Żadnych ograniczeń co do dochodów nie ma w przypadku rodziców z rodzin wielodzietnych.

Brak możliwości ubiegania się o ulgę na dziecko dotyczy osób, które rozliczają się z fiskusem w formie podatku liniowego, ryczałtu ewidencjonowanego albo karty podatkowej, ale także płacących alimenty i widujących dziecko sporadycznie.

Ulga na dziecko 2021. Ile wynosi?

  • Rodzice jednego dziecka otrzymają 92,67 zł miesięcznie, rocznie 1112,04 zł.
  • Rodzice dwojga dzieci rocznie otrzymają 2224,08 zł.
  • Trzecie dziecko to ulga w wysokości 166,67 zł miesięcznie. Łącznie rodzice trojga dzieci mogą otrzymać 4224,12 zł
  • Czwarte i każde kolejne dziecko to ulga w wysokości 225 zł miesięcznie. Rodzice czworga otrzymają więc 6924,12 zł.
Zobacz wideo Na co Polacy wymieniają "kopciuchy"?
Więcej o: