Prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Pomysły na praktyczne i sentymentalne upominki

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka mogą sprawić naszym bliskim bardzo wiele radości. Wybór odpowiednich upominków bywa jednak kłopotliwy. Jeśli jeszcze nie wiesz, co kupić swojej babci albo dziadkowi, to przychodzimy z pomocą. Podpowiadamy, jak wybrać prezent oraz podajemy przykłady upominków dla dziadków.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które obchodzimy dzień po dniu, 21 i 22 stycznia - w 2021 r. jest to czwartek i piątek. Wybór odpowiednich upominków to bardzo często nie lada wyzwanie. Z odpowiednią pomocą można jednak zaskoczyć swoich bliskich i podarować im prezent, który na długo będzie wywoływał uśmiech na twarzy i miłe wspomnienia.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka - sentymentalne, laurki od dzieci

Szerokie możliwości w wyborze upominków dla dziadków mają dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Tradycją od wielu lat jest to, że najmłodsze dzieci przygotowują na zajęciach bogato zdobione laurki, które następnie wręczają swoim babciom i dziadkom. W laurce można umieścić uroczyste życzenia w formie krótkiego wierszyka lub rymowanki. Jeśli ze względu na pandemię koronawirusa tego typu zajęcia nie odbywają się w szkołach, to laurkę można przygotować również w domu

W Dniu Babci i Dziadka warto również postawić na prezenty sentymentalne, które pozostaną na długo w pamięci naszych dziadków. Dobrym pomysłem na sprawienie przyjemności dziadkom będzie przygotowanie specjalnej foto-książki, zawierającej zbiór rodzinnych fotografii. Jeśli chcemy przypomnieć naszym dziadkom lata młodości, można również postawić na zakup płyty ze starymi piosenkami. Uśmiech na twarzach z pewnością wywołają również personalizowane kubki i kalendarze, na których można umieścić imię babci lub dziadka albo nasze osobiste życzenia.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka - pomysły na praktyczne prezenty

Dorośli wnukowie mogą również przygotować praktyczny prezent, który na pewno zostanie wykorzystany przez dziadków. Do klasyków, z których dziadkowie na pewno będą zadowoleni należą: kosmetyki, ubrania, zestawy różnych rodzajów herbat i kaw, słodycze, książki, filiżanki, zestawy regionalnych produktów oraz akcesoria do ćwiczeń (np. kijki do nordic walking).

Do każdego prezentu warto dołączyć bukiet kwiatów, które po zakończeniu święta będą przypominały o uroczystościach. W zakupie praktycznych prezentów na Dzień Babci i Dziadka mogą pomóc liczne promocje przygotowane przez sieci supermarketów w Polsce. Sieci Biedronka, Auchan, Kaufland i Lidl zapowiedziały wprowadzenie rabatów na kwiaty, słodycze oraz kosmetyki.

Zobacz wideo Faworki, chrust i róże czyli karnawałowe słodkości
Więcej o: