Dzień Babci i Dzień Dziadka 2021. Kiedy wypada święto naszych bliskich?

Dzień Babci i Dzień Dziadka to takie dni, w których rodzice naszych rodziców są zasypywani życzeniami, prezentami i drobiazgami. Kiedy ich odwiedzić lub wykonać telefon i złożyć serdeczne życzenia? Poniżej wszystko wyjaśniamy.

Każdego roku Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy w drugiej połowie stycznia. Jest to idealny moment, aby podziękować dziadkom za ich miłość, wsparcie i zrozumienie, a także złożyć wizytę czy chociażby wykonać do nich telefon. Kiedy dokładnie oba dni wypadają?

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2021. Skąd wzięły się te święta?

Historia Dnia Babci sięga 1965 roku, kiedy to w Poznaniu została zapoczątkowana tradycja celebrowania dnia osób starszych i okazywania im szacunku. Wówczas w trakcie swoich 85. urodzin miała wystąpić wielka sława teatru i kina, Mieczysława Ćwiklińska. Redakcja "Expressu Poznańskiego" postanowiła uhonorować ją tortem i małą uroczystością, co jednocześnie dało początek świętu.

Dzień Dziadka z kolei zaczął obowiązywać w naszym kraju kilka lat później, kiedy to Telewizja Polska ogłosiła konkurs na ustalenie daty tego święta. Początkowo brano pod uwagę 30 maja, czyli dzień urodzin Mieczysława Fogga, jednak z biegiem czasu zaczęto obchodzić to wydarzenie po prostu dzień po Dniu Babci.

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2021. Kiedy wypadają?

W 2021 roku Dzień Babci przypada na 21 stycznia, czyli czwartek. To dobry moment, aby złożyć im wizytę z przygotowanymi wcześniej życzeniami lub prezentami. Z uwagi na panującą w Polsce sytuację epidemiologiczną, podczas takich spotkań warto szczególnie uważać.

Dzień Dziadka wypada dzień później, czyli w piątek 22 stycznia. Podobnie jak w przypadku babć, najczęściej celebrowany jest poprzez osobiste lub telefoniczne składanie życzeń, a także wręczanie prezentów.

Zobacz wideo Faworki, chrust i róże czyli karnawałowe słodkości
Więcej o: