W styczniu do Polski zawitała prawdziwa zima. W niektórych regionach kraju temperatura spadła poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów dla kierowców w takich warunkach jest zamarznięty płyn do spryskiwaczy. Jak sobie z nim poradzić?
Zamrożony płyn do spryskiwaczy. Jak sobie z nim poradzić?
Aby uniknąć problemów z zamarzniętym płynem do spryskiwaczy, należy wcześniej pamiętać o jego wymianie na zimową odmianę. Płyn najlepiej wymienić, kiedy temperatura zbliża się do 0 stopni. Jeśli jednak zapomnieliśmy o tej czynności albo spadek temperatury był bardzo gwałtowny, można skorzystać z dwóch sposobów na rozmrożenie płynu do spryskiwaczy.
Niedziele handlowe 2021 - kalendarz. W które niedziele zrobimy zakupy?
- Jedną z metod na rozmrożenie płynu do spryskiwaczy jest wjechanie do ciepłego garażu albo parkingu w galerii handlowej. Po kilku godzinach postoju, zamarznięty płyn powinien się roztopić. Następnie należy pozbyć się go ze zbiornika i zastąpić go płynem do spryskiwaczy przeznaczonym na sezon zimowy
- Ciepło, które spowoduje rozmrożenie płynu do spryskiwaczy, może również pochodzić z silnika pojazdu. W takiej sytuacji należy umyć szybę samochodu ręcznie i udać się na krótką przejażdżkę. Ciepło generowane przez silnik samochodu powinno wystarczyć do rozmrożenia płynu do spryskiwaczy. Następnie należy opróżnić zbiornik i wypełnić go płynem przeznaczonym na sezon zimowy
Jak podłączyć prostownik do akumulatora?
Jeśli po przekręceniu kluczyka w stacyjce, samochód nie reaguje, jedną z możliwości jest naładowanie akumulatora prostownikiem. W czasie korzystania z prostownika należy być bardzo ostrożnym. Starsze prostowniki ładują akumulator do czasu odłączenia ich z gniazdka z prądem. Do urządzenia nie można również zbliżać się ze źródłem ognia (papierosy, zapalniczki). Nieostrożność można przypłacić poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.
Powrót dzieci do szkół. Jakie restrykcje obowiązują uczniów?
W niektórych rodzajach akumulatorów należy również odkręcić korki. Gromadzący się pod nimi gaz może doprowadzić do usterki i wymiany baterii na nową. Informację na ten temat można znaleźć na obudowie producenta akumulatora. Przed podłączeniem urządzenia należy upewnić się, że zaciski akumulatora i prostownika są czyste.
- czerwony zacisk prostownika oznaczony + należy podłącz z zaciskiem + akumulatora, a czarny kabel oznaczony - z zaciskiem - na akumulatorze.
- ustaw na prostowniku odpowiednią wartość ładowania. Automatyczne prostowniki samodzielnie dopasują parametry urządzenia
- podłącz prostownik do gniazdka z prądem
- po naładowaniu akumulatora należy odczekać pół godziny, aż urządzenie przestanie gazować
Zobacz wideo
Limuzyna zbyt poważna, a auto sportowe zbyt niewygodne? BMW ma propozycję dla wymagających klientów