Puchar Świata w Zakopanem. Gdzie i kiedy oglądać skoki narciarskie? Transmisja TV, stream online

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem są czternastą odsłoną 42. sezonu skoków narciarskich. Gdzie i o której można oglądać zmagania polskich skoczków? Transmisja TV, stream online.

Wybory trenera Michala Doležala na najbliższy konkurs nie zaskoczyły fanów skoków narciarskich. Polskę w Zakopanem będą reprezentować Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Paweł Wąsek.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Puchar Świata w Zakopanem. Jak było w zeszłym roku?

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza w sezonie 2019/2020 była dla polskich skoczków szczęśliwa. Kwalifikacje wówczas wygrał Dawid Kubacki, natomiast w konkursie indywidualnym wygrana padła łupem Kamila Stocha. Trzecie miejsce na podium zajął Kubacki, a w pierwszej dziesiątce konkurs zakończył Piotr Żyła, plasując się na ósmej pozycji.

Nieco mniej udany był dla Polaków konkurs drużynowy. Podopieczni Michala Doležala zakończyli zmagania na piątym miejscu ze stratą 63,6 pkt do Niemców. Podium uzupełniły reprezentacje Norwegii i Słowenii, a przed Polską uplasowała się także Japonia. 

Oto, jak wygląda weekendowy harmonogram polskich skoczków w kolejnej odsłonie Pucharu Świata:

  • Piątek (15 stycznia):
  1. Treningi – 15:45
  2. Kwalifikacje – 18:00

  • Sobota (16 stycznia):
  1. Seria próbna – 15:00
  2. Konkurs drużynowy – 16:15

  • Niedziela (17 stycznia):
  1. Seria próbna – 15:00
  2. Konkurs indywidualny – 16:00

Puchar Świata w skokach narciarskich. Gdzie i kiedy oglądać transmisję zawodów w Zakopanem?

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem rozpoczną się już od piątkowych treningów i kwalifikacji. Następnie w sobotę i niedzielę odbędzie się odpowiednio konkurs drużynowy oraz indywidualny.

Transmisję piątkowe będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1 (od godz. 16:45), TVP Sport (od godz. 14:55) oraz TVP1 (od godz. 18:00). Sobotnie i niedzielne konkursy indywidualne z kolei dostępne będą na Eurosport 1 i Eurosport Playerze (sobota godz. 16:00; niedziela godz. 15:45), TVP Sport (sobota godz. 15:10; niedziela godz. 15:55) oraz TVP 1 (sobota godz. 16:15; niedziela godz. 16:00).

Dodatkowo zawody Pucharu Świata w Zakopanem są dostępne w serwisach internetowych sport.tvp.pl, Eurosport Player oraz Player.pl.

Więcej o: