Konferencja prasowa rządu w sprawie nowych obostrzeń - kiedy się odbędzie?

Michał Dworczyk przyznał, że w ciągu najbliższych godzin przedstawione zostaną decyzje o obostrzeniach, w tym tych dotyczących powrotu dzieci do szkół. Na popołudnie zapowiedziana została już konferencja w sprawie pomocy dla gmin górskich.

- W najbliższych godzinach odbędzie się konferencja prasowa rządu, na której przedstawione zostaną decyzje w sprawie powrotu dzieci do szkół - taką informację w poniedziałek 11 stycznia podał pełnomocnik rządy ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Zgodnie z komunikatem Centrum Informacyjnego Rządu: 11 stycznia o godz. 17:00 odbędzie się konferencja na temat zasad bezpieczeństwa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Zobacz wideo Dyrektor szpitala: Jesteśmy zdolni wyszczepić dużą grupę osób. Oczywiście są przeszkody

Konferencja prasowa rządu w sprawie nowych obostrzeń "w najbliższych godzinach"

Na poniedziałek na godzinę 13 zaplanowano już konferencję prasową dotyczącą wsparcia dla gmin położonych na terenach górskich. Udział w niej wezmą wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Briefing zwołany został po informacjach, zgodnie z którymi przedsiębiorcy z Podhala otworzą swoje działalności po 17 stycznia, bez względu na ewentualne obostrzenia.

Sebastian Pitoń, przedsiębiorca, który zapowiada nieposłuszeństwo wobec obostrzeń Bunt górali. Zamierzają otwierać swoje biznesy. "Ostatni moment"

Zgodnie z rozporządzeniem do niedzieli 17 stycznia obowiązują dotychczasowe restrykcje, które zakładają między innymi zamknięcie stoków narciarskich, hoteli, pensjonatów, siłowni czy aquaparków. Ograniczona została także działalność galerii handlowych, gdzie otwarte mogą być jedynie sklepy spożywcze, drogerie czy apteki.

W niedzielę kończą się także ferie zimowe, więc Ministerstwo Edukacji i Nauki musi wydać decyzję dotyczącą przedłużenia nauki zdalnej lub zniesienia tego obowiązku w przypadku poszczególnych uczniów. Szef tego resortu Przemysław Czarnek wielokrotnie wspominał, że na początku do szkół wrócić powinny dzieci, uczęszczające do klas I-III szkół podstawowych. W miniony piątek w tej sprawie miała odbyć się konferencja prasowa, jednak ostatecznie została odwołana.

Przemysław Czarnek Nie ma decyzji ws. powrotu do szkół. W przyszłym tygodniu ma ją podjąć premier

Więcej o: