Sylwester i Nowy Rok - do której godziny będą otwarte sklepy? [Biedronka, Lidl, Carrefour]

W Sylwestra zdecydowana większość sklepów będzie otwarta krócej niż w pozostałe dni robocze. W Nowy Rok natomiast niemal wszystkie sklepy będą zamknięte. Poniżej znajdują się informacje na temat tego, w jakich godzinach 31 grudnia i 1 stycznia będzie można zrobić zakupy w Biedronce, Lidlu i Carrefourze.

W okresie świąteczno-noworocznym godziny otwarcia sklepów są inne, niż w pozostałe dni. 31 grudnia klienci będą mieli mniej czasu na zrobienie zakupów, podobnie jak 1 stycznia. Do której godziny będą otwarte sklepy w Sylwestra i Nowy Rok? Poniżej wszystko wyjaśniamy.

Sylwester i Nowy Rok - do której będą otwarte sklepy?

W ostatnim dniu 2020 roku sklepy przez krótszy czas będą przyjmować klientów. Większe markety na terenie Polski będą otwarte maksymalnie do godziny 19:00, co jest dłuższym okresem, niż na przykład w przypadku Wigilii. Jak wygląda sytuacja we wszystkich większych marketach?

  • Biedronka - 19:00,
  • Lidl - 19:00,
  • Kaufland - 18:00,
  • Carrefour - 18:00,
  • Auchan - 18:00,
  • Aldi - 18:00,
  • Dino - 19:00,
  • Tesco - 18:00.

Warto jednak pamiętać, że niektóre sklepy mogą pracować krócej. Najlepiej więc sprawdzić na stronach internetowych poszczególnych sieci godziny otwarcia dla konkretnych sklepów. 1 stycznia, czyli Nowy Rok jest ustawowo dniem wolnym od pracy, a więc większość sklepów będzie zamknięta (z wyjątkiem małych sklepów lub punktów sieci Żabka czy Freshmarket).

Sylwester. Czy obowiązują godziny dla seniorów?

Godziny dla seniorów to okres w godzinach 10-12, w którym zakupy mogą wykonywać jedynie osoby po 60. roku życia. Obowiązują one od poniedziałku do piątku w sklepach, drogeriach czy aptekach. Po raz pierwszy rozwiązanie to wprowadzono wiosną 2020 roku, a następnie 15 października.

W Sylwestra sytuacja dotycząca godzin dla seniorów będzie inna, niż w Wigilię. 24 grudnia w godzinach 10-12 zakupy mogli wykonywać wszyscy klienci, natomiast 31 grudnia godziny te wciąż będą obowiązywać. Oznacza to, że przez dwie godziny sklepy, drogerie i apteki będą obsługiwać jedynie osoby po 60. roku życia.

Zobacz wideo Mandat za spacer w sylwestra? Niejasne wypowiedzi przedstawicieli rządu
Więcej o: