Jakie sklepy otwarte w drugi dzień świąt? Czy 26 grudnia zrobimy zakupy?

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w większości przypadków będziemy mieli problemy ze zrobieniem zakupów, jednak jak w każdy inny świąteczny dzień, niektóre sklepy będą otwarte. Gdzie dokładnie będziemy mogli zrobić zakupy? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Choć wiele osób wszystkie świąteczne zakupy ma zrobione jeszcze przed rozpoczęciem świąt, to niekiedy dochodzi do sytuacji, że w drugi dzień świąt również musimy udać się do sklepu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy w drugi dzień świąt sklepy są otwarte? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

HoroskopHoroskop na święta 24-26 grudnia [wszystkie znaki zodiaku]

26 grudnia sklepy zamknięte czy otwarte?

26 grudnia, czyli drugi dzień świąt to moment, w którym zazwyczaj spędzamy czas z rodziną i odpoczywamy. Może jednak się zdarzyć, że w domu zabraknie nam produktów spożywczych. W takiej sytuacji warto byłoby się wybrać do sklepu, jednak z uwagi na fakt, że jest to dzień ustawowo wolny, może być z tym problem.

Zdecydowana większość sklepów w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest zamknięta. Nieczynne są między innymi urzędy, punkty usługowo-handlowe, galerie handlowe czy supermarkety. Z tego powodu nie zrobimy zakupów w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie, Carrefourze, Auchanie czy Tesco.

Gdzie zrobimy zakupy w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia?

Pomimo ustawowo wolnego dnia i zamkniętych wielu sklepów, w nagłych wypadkach mamy kilka możliwości na zrobienie zakupów. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czynne będą między innymi niektóre sklepiki osiedlowe, a także sklepy sieci Żabka, Lewiatan, Freshmarket czy Carrefour Express.

Dni wolne 2021Dni wolne w 2021. Jak zaplanować urlop? Kiedy wypadają święta?

Należy pamiętać, że w przypadku tego typu sklepów za ladą musi stanąć właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie. 26 grudnia ponadto otwarte są stacje benzynowe, wybrane restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie.

Zobacz wideo Jak zrobić sztuczny śnieg? [Pracownia Bronka]
Więcej o: