Godziny otwarcia sklepów w wigilię. Do której czynne są sklepy? [Biedronka, Lidl, Auchan]

Sklepy w Wigilię Boże Narodzenia będą działać krócej. W większości placówek zakupy będziemy mogli zrobić tylko do godziny 13:00. W jakich godzinach będą działać takie supermarkety jak Biedronka, Auchan i Lidl?

Poranek w wigilię Bożego Narodzenia to ostatnia okazja do tego, aby zrobić świąteczne zakupy. W tym dniu większość sklepów będzie otwarta dla klientów w ograniczonym wymiarze godzin. W Boże Narodzenie, drugi dzień świąt i niedzielę 27 grudnia sklepy będą zamknięte i zakupy będziemy mogli zrobić tylko w małych, osiedlowych sklepach, gdzie za ladą staną właściciele.

Do której czynne są sklepy w wigilię? [Biedronka, Lidl, Carrefour ,Auchan]

Supermarkety w czwartek 24 grudnia działają w ograniczonym wymiarze godzin. W większości z nich zakupy będziemy mogli zrobić tylko do godziny 13:00. Biedronka będzie otwarta w wigilię dla swoich klientów od godz. 6:00 do 13:00. W takim samym czasie zakupy zrobimy w dwóch innych popularnych sieciach supermarketów: Lidlu i Kauflandzie.

Do 13:00 zrobimy również zakupy w sklepach sieci Auchan, Tesco i Carrefour. Popularne na wielu osiedlach w całej Polsce Żabki mogą działać w różnych godzinach. Sklepy działają na zasadzie franczyzy, dlatego o dokładnych godzinach otwarcia i zamknięcia sklepów będą decydować właściciele poszczególnych placówek.

Czy w ostatnią niedzielę roku sklepy są otwarte?

Grudzień bieżącego roku był wyjątkowy jeśli chodzi o możliwość zrobienia zakupów w niedzielę. Rząd zdecydował się na zwiększenie możliwości zakupów w niedzielę, aby uniknąć tłumów w czasie przedświątecznej gorączki zakupowej. Zakaz handlu nie obowiązywał we wszystkie dotychczasowe niedziele (6, 13 i 20 grudnia). W ostatnią niedzielę w roku, czyli 27 grudnia sklepy będą zamknięte. Zakupy będziemy mogli zrobić dopiero następnego dnia.

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?
Więcej o: