Pogoda na tydzień [28 grudnia - 3 stycznia]. Przed nami pochmurny tydzień z lokalnymi opadami

Nadchodzący tydzień zapowiada się dość pochmurnie, wystąpią także przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Synoptycy prognozują także, że przez większość dni temperatura będzie dodatnia.
Zobacz wideo Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój. Renifery głodują, bo nie ma śniegu

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Synoptycy prognozują lokalne opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że poniedziałek będzie dniem pochmurnym. Opady śniegu mogą wystąpić lokalnie, w okolicach Rzeszowa, deszczu nie należy się spodziewać w żadnym regionie Polski. Najwięcej przejaśnień przewiduje się dla województw podlaskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od -2 stopni w Suwałkach do 3 stopni we Wrocławiu.

We wtorek będzie znacznie więcej opadów niż w poniedziałek. Śnieg prognozuje się dla Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania, Szczecina, Białegostoku i Suwałk, opady deszczu ze śniegiem - dla Koszalina, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia i Olsztyna. W pozostałej części kraju pochmurno, najwięcej słońca w województwach mazowieckim i łódzkim. Tego dnia termometry wskażą od 1 stopnia w Suwałkach do 6 stopni w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie.

Środa będzie dniem słonecznym. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie niskie, z wyjątkiem województwa lubuskiego, gdzie chmury zakryją całe niebo. Synoptycy nie prognozują żadnych opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 2 stopni w Gdańsku do 7 stopni w Lublinie.

Pogoda na czwartek i piątek. Najpierw słonecznie, później coraz więcej chmur

Czwartek będzie kolejnym słonecznym dniem. Meteorolodzy prognozują, że pochmurno będzie jedynie w województwach położonych przy zachodniej granicy kraju, może tam także spaść przelotny deszcz. W pozostałej części kraju zachmurzenie niskie do umiarkowanego i dużo przejaśnień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 stopnia w Olsztynie, Łodzi i Kielcach do 4 stopni we Wrocławiu. 

W piątek niebo zakryje się chmurami, a przejaśnienia wystąpią tylko w województwie podkarpackim. Synoptycy prognozują także deszcz ze śniegiem dla województwa śląskiego. W pozostałych regionach nie należy się spodziewać żadnych opadów. Termometry wskażą od 0 stopni w Białymstoku i Olsztynie do 3 stopni w Warszawie i Rzeszowie.

Pogoda na weekend. Duże zachmurzenie, a lokalnie opady

Przed nami pochmurny weekend. Meteorolodzy przewidują, że w sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie wysokie, a przejaśnienia nie wystąpią. Prognozuje się także opady deszczu ze śniegiem dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. W najcieplejszym momencie dnia temperatura będzie wahać się od 1 stopnia  w Olsztynie i Białymstoku do 4 stopni we Wrocławiu. 

W niedzielę niebo także będzie zasłonięte chmurami, a opadów będzie więcej. Z map pogodowych wynika, że we Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu i Bydgoszczy wystąpi deszcz ze śniegiem, w Kielcach i Łodzi - śnieg, a w Gdańsku i Lublinie - deszcz. Termometry wskażą od 1 stopnia w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Kielcach i Krakowie do 3 stopni we Wrocławiu i Szczecinie. 

Więcej o: