Cyberpunka 2077 rozszedł się już w 13 milionach egzemplarzy.

Sukces gry Cyberpunk 2077 od CD Project był pewny jeszcze przed oficjalną premierą. Popularność i rozgłos doprowadziły do tego, że liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła już 13 milionów.

Eksperci i krytycy zgodnie twierdzą, że Cyberpunk 2077 nie jest idealny i ma swoje niedociągnięcia. Tuż po premierze najwięcej problemów zgłaszali użytkownicy starszych konsoli, ale mimo to polska produkcja cieszy się bardzo dużą popularnością.

Warmie Polskie urządzenie do zdalnego pomiaru temperatury może pomóc z koronawirusem

CD Projekt sprzedał już 13 milionów egzemplarzy gry Cyberpunk 2077

Nie minęły nawet dwa tygodnie od premiery gry, a twórcy mogą się pochwalić niesamowitym osiągnięciem. Jak wynika z oficjalnego raportu CD Projekt, do 20 grudnia gra sprzedała się w rekordowej liczbie 13 milionów egzemplarzy, co w kontekście ogromnej popularności w pierwszych dniach po wydaniu pozycji nie jest zaskoczeniem.

Co najważniejsze, liczba ta dotyczy wszystkich platform sprzętowych obejmuje zarówno pudełkową, jak i cyfrową formę dystrybucji. W statystyce tej uwzględnione zostały ponadto zwrócone przez konsumentów w ramach pełnej refundacji kopie gry, a także liczba zgłoszeń wysyłanych przez niezadowolonych graczy.

"Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. "sell through", pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji "Help Me Refund", otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę" - czytamy w raporcie.

Cyberpunk 2077 miał problemy tuż po premierze

Długo oczekiwana i trzykrotnie przekładania premiera Cyberpunk 2077 nie poszła tak, jak CD Projekt mógł sobie wymarzyć. Pierwsze recenzje były entuzjastyczne - produkcja utrzymywała średnią na poziomie 91 proc. (obecnie wersja na PC spadła do 87 proc.).

Materiały promocyjne Microsoft nie usunie Cyberpunk 2077 ze swojego sklepu, ale ostrzega graczy

Problemy nadeszły wraz z premierą wersji na konsole starej generacji, PS4 i Xbox One. Okazało się niestety, że gra wbrew zapowiedziom, jest źle zoptymalizowana i przyjemność płynąca z rozgrywki jest przez to bardzo niska. Na tyle, że Sony zdecydowało się usunąć grę z PlayStation Store. Tak drastycznych kroków nie podjął Microsoft.

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka
Więcej o: