1500 zł na komputer dla dziecka. Wnioski można składać tylko do 30 grudnia

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że tylko do 30 grudnia przyjmuje wnioski o środki, które można przeznaczyć na zakup komputera dla dziecka. Niski próg dochodów uprawniających do zasiłku jest tylko jednym z kilku głównych kryteriów, jakie należy spełnić.

Przyznawane przez ARiMR środki można przeznaczyć na zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego dla dziecka. Na liście takich urządzeń znajdują się tradycyjne komputery "stojące", laptopy, ultrabooki, chromebooki, wraz z niezbędnym oprogramowaniem (np. pakietem biurowym czy systemem operacyjnym), klawiaturą i ładowarką.

PornHub Premium Pornhub usunął ponad 10 mln filmów. To efekt wielkiego skandalu

1500 zł na komputer. Jakie wymogi należy spełnić?

W specjalnym komunikacie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wskazała, że maksymalna kwota dotacji może wynieść 1500 zł i jest przeznaczona na całą rodzinę, a nie na jedno dziecko. Wśród pozostałych, dość restrykcyjnych wytycznych, pozwalających rolników otrzymać pieniądze znajdują się między innymi:

  • przynajmniej jedno z rodziców/opiekunów musi prowadzić gospodarstwo rolne,
  • musi mieć ono przypisany numer identyfikacji dotyczący producentów rolnych,
  • w skład gospodarstwa domowego musi wchodzić co najmniej dwoje dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i nadal się uczą.

Jeszcze ostrzejsze obwarowania związane są z dochodem. Zgodnie z zasadami programu, na jedną osobę w ciągu miesiąca nie może przypadać wyższy dochód, niż 1200 zł.

Dotacja na kupiony sprzęt

W ramach uzyskanych środków można nie tylko zakupić nowy sprzęt. Możliwe jest również sfinansowanie zakupu, który został dokonany wcześniej. Świadczeniami objęte są urządzenia zakupione w terminie od 10 grudnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku. W takiej sytuacji rodzin lub opiekun prawny musi dostarczyć fakturę potwierdzającą zakup do 15 kwietnia 2021 roku do biura powiatowego Agencji.

Microsoft Surface Laptop 2 1500 zł dopłaty na komputer dla dziecka. Jaki sprzęt wybrać? [POLECANE MODELE]

Aby zdobyć środki niezbędne jest złożenie wniosku. Jego wzór znajduje się na stronach internetowych ARiMR. Dotacja wypłacana jest jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.

Zobacz wideo Kogo dotknie ograniczenie ulgi abolicyjnej?
Więcej o: