Awaria Facebooka i Messengera. Użytkownicy skarżą się na działanie aplikacji

W czwartek doszło do awarii Facebooka i Messengera. Portal walczy z utrudnieniami w korzystaniu z komunikatora. Problemy zgłaszają użytkownicy w całej Polsce, ale też w Europie.

Jak podaje Downfetector.pl, odnotowano już ponad dziesięć tysięcy skarg na działanie Facebooka i Messengera w Polsce. Komunikator ten nie działa jednak prawie w całej Europie - awarie zgłaszają także użytkownicy w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Czechach czy Słowacji.

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne

Awaria Facebooka i Messengera - nie działa strona i aplikacje popularnego komunikatora

Zgodnie ze zgłoszeniami użytkowników pojawiają się problemy z działaniem strony internetowej Facebook oraz kłopoty z logowaniem się do serwisu społecznościowego. Pierwsze alerty dotyczące awarii pojawiły się po godzinie 10. Do południa utrudnienia nie zostały usunięte.

Awarię zgłaszają też użytkownicy komunikatora Messenger. Występują problemy z odbieraniem i wysyłaniem wiadomości. Niektórzy nie mogą też połączyć się z serwerem.

MessengerFacebook Messenger z niespodziewaną zmianą kolorów. Są też nowe funkcje

Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny powstania awarii Facebooka i komunikatora Messenger. Na Twitterze pojawiają się tylko informacje o tym, że awaria dotknęła nie tylko Europę, ale też Australię i Stany Zjednoczone. Jeśli awaria okaże się globalna, to prawdopodobnie Facebook wystosuje oficjalny komunikat o jej powodach. Na razie nie wiadomo jednak jak długo utrzymają się kłopoty techniczne tych serwisów. 

Aplikacja Facebook (Zdjęcie ilustracyjne)Awaria Facebooka i Messengera. Aplikacje nie działają w prawie całej Europie

Więcej o: