Cyber Monday już 30 listopada - to nie koniec wyprzedaży

Cyber Monday zacznie się już najbliższy poniedziałek 30 listopada. To wtedy tradycyjnie ruszają wyprzedaże w sklepach internetowych.

Cyber Monday to kolejny po Black Friday dzień wyprzedaży, którego tradycja powstała w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy terminu tego użyto w 2005 roku. Od tego momentu specjalne oferty w ramach Cyber Monday oferowane są przez sklepy internetowe w większości krajów na świecie.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Cyber Monday już w poniedziałek 30 listopada. To czas wyprzedaży w sklepach internetowych

W 2017 roku padł nawet rekord sprzedaży podczas Cyber Monday. Klienci na całym świecie zrobili wtedy zakupy o łącznej wartości 6,5 biliona dolarów. Słowo "cyber" może się kojarzyć głównie z elektroniką, ale tak naprawdę w "cyfrowy poniedziałek" startują wyprzedaże także na produkty z całkiem innego asortymentu. Przede wszystkim są to obniżki dotyczące sklepów internetowych, które często poza przeceną oferują także darmową lub tańszą dostawę.

Z promocji w ramach Cyber Monday korzysta około 30 proc. Polaków. Co roku jednak popularność wyprzedażowych dni rośnie. To też dobry moment na to, by po promocyjnej cenie kupić prezenty na święta. Największe obniżki dotyczą smartfonów, telewizorów czy laptopów, ale też akcesoriów domowych czy ubrań. Spore obniżki można upolować także na zabawki dla dzieci oraz książki. 

Czy warto korzystać z promocji w ramach Black Friday, Cyber Monday czy Black Week? Zakupy w tym czasie gwarantują nam przede wszystkim to, że świąteczny prezent zostanie dostarczony jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Późniejsze zamówienia mogą do nas trafić niestety z większym opóźnieniem. Przed zakupami warto sprawdzić sklepy w różnych cenach i porównać je z kosztami wysyłki, by mieć pewność jak najtańszego zakupu. 

Więcej o: