Przerwa świąteczna i ferie. Kiedy wypadają, kiedy idziemy ostatni dzień do szkoły?

Przerwa świąteczna i ferie to długo wyczekiwana przez uczniów okazja do odpoczynku od szkolnych obowiązków. W obecnym roku szkolnym terminy te ulegną jednak lekkiej zmianie. Szczegóły na temat tego, kiedy i jak długa czeka ich przerwa znajdują się poniżej.

Przerwa świąteczna i ferie każdego roku interesują uczniów tak naprawdę na każdym poziomie edukacji. Długa przerwa od edukacji pozwala nie tylko odpocząć, ale i udać się na zimowy wyjazd. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie jest jednak to takie pewne. Poniżej wyjaśniamy, kiedy można się spodziewać "urlopu" od zajęć lekcyjnych.

Przed nami nowa seria zakupów: na Black Friday i święta.Black Friday coraz bliżej. Kiedy wypada święto największych wyprzedaży?

Przerwa świąteczna i ferie. Kiedy nastąpią?

Informacja na temat dnia, w którym rozpoczyna się przysłowiowa laba od szkoły interesuje nie tylko uczniów, ale także rodziców czy nauczycieli. W tym roku przerwa świąteczna w większości szkół rozpocznie się w środę, 23 grudnia. W niektórych szkołach zajęcia lekcyjne mogą być odwoływane już w poniedziałek i wtorek.

Warto przypomnieć, że przerwa świąteczna oznacza nieuchronne nadejście grudniowego okresu świątecznego. 24 grudnia wypada Wigilia, dzień później Boże Narodzenie, zaś 26 grudnia pierwszy dzień świąt. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy, podobnie jak 1 stycznia, który w 2021 roku wypadnie w piątek.

Przerwa świąteczna i ferie. Jak długo potrwają?

Jak wskazano powyżej, w większości szkół przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia. Teoretycznie okres wolnego od zajęć lekcyjnych miał potrwać w tym roku przez 12 dni, co oznaczałoby, że do zajęć uczniowie mieliby wrócić w poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku.

Pandemia koronawirusa. Laboratorium wykonujące testy na obecność zakażenia COVID-19. Olsztyn, 11 marca 2020Kwarantanna lub izolacja - o niej powiadomi nas automat. Co trzeba wiedzieć?

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, rząd podjął decyzję o przesunięciu terminu ferii zimowych. W roku szkolnym 2020/21 potrwają one od 4 do 17 stycznia 2021 roku. W efekcie uczniowie zyskają dwa dodatkowe tygodnie wolnego.

Zobacz wideo Zabronione manewry kierowców ciężarówek na A4
Więcej o: