Black Friday coraz bliżej. Kiedy w Polsce wypada święto największych wyprzedaży?

Zbliża się kolejna edycja święta wyprzedaży. Fani zakupów już wypatrują pierwszych wyprzedaży, które rozpoczęły niektóre sklepy w Polsce. Kiedy w tym roku wypada Black Friday i ile potrwają zaskakująco wysokie promocje?

Black Friday to jedno z ważniejszych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Łowcy okazji już kilka godzin przed otwarciem sklepów potrafią ustawić się pod drzwiami, aby być pierwszymi osobami, które pozyskają swoje ulubione produkty w rekordowo niskiej cenie. Historia Czarnego Piątku urosła na taką skalę, że praktykowany jest przez inne państwa na całym świecie. W Polsce święto wyprzedaży zaplanowano na ostatni piątek listopada (27.11). 

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Kiedy rozpoczyna się Black Friday, czyli Czarny Piątek?

Black Friday tradycyjnie organizowany jest w pierwszy piątek po Świecie Dziękczynienia, które ma miejsce w czwarty czwartek listopada. Co roku więc Black Friday przypada na końcówkę jedenastego miesiąca w roku. W ten dzień organizowane są największe promocje, ale przecenione produkty można kupić przez znacznie dłuższy czas. 

Jarosław. Dwie osoby zostały oszukane robiąc zakupy w sieci. Jak tego uniknąć?Chiński Dzień Singla. Zniżki i rabaty na AliExpress i Amazonie

Black Friday w Polsce. Jak długo będzie trwał? Gdzie można dokonać zakupów?

Kwestią, która z pewnością ciekawi wiele osób jest możliwość pozyskania danego towaru. Dotychczas w Czarne Piątki można było zakupić produkty w sklepach stacjonarnych. Odpowiednikiem tak wysokich wyprzedaży w Internecie jest Cyber Monday, który wypada w pierwszy poniedziałek po Black Friday. 

300 plus to potoczna nazwa programu 'Dobry start'. Świadczenie w wysokości 300 zł jest wypłacane jednorazowo, ma być wsparciem na początku roku szkolnego."Dobry Start". Ostatnia szansa rodziców na uzyskanie 300 zł dodatku

W 2020 roku organizacja zakupów w sklepach stacjonarnych jest utrudniona przez pandemię koronawirusa, dlatego właściciele niektórych sklepów chcieli Czarnego Listopada, czyli wyprzedaży funkcjonującej przez cały miesiąc. Producenci zdecydowali się więc na organizację wielu pochodnych wersji Czarnego Piątku, np. Black Week (Czarnego Tygodnia) pozwalając na kupno towarów z wyprzedaży kilka dni po zakończeniu. Najczęściej przeceniane były artykuły odzieżowe oraz sprzęty AGD.  

Więcej o: