11 listopada 2020. Czy w Święto Niepodległości sklepy będą otwarte?

Czy 11 listopada są otwarte sklepy? Przed nami 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy, zatem większość placówek handlowych będzie zamkniętych. Które sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

W środę 11 listopada w Polsce obchodzimy Dzień Niepodległości, ustanowiony na pamiątkę zakończenia 123 lat zaborów. Ze względu na ograniczenia w handlu w niedzielę i dni wolne od pracy, sklepy wielkopowierzchniowe będą zamknięte. Ustawa przewiduje jednak wyjątki od tej reguły. W których sklepach będziemy mogli zrobić zakupy?

11 listopada 2020 r. - czy tego dnia sklepy będą otwarte?

Wybierający się do sklepów w Dzień Niepodległości muszą pamiętać o tym, że tylko niektóre placówki handlowe będą otwarte. Zakupy będzie można zrobić m.in. w sklepach, w których właściciel stanie za ladą oraz na stacjach benzynowych.

Abp Stanisław GądeckiJest oficjalne oświadczenie Episkopatu po reportażu "Don Stanislao"

W środę 11 listopada otwarte będą również: kwiaciarnie, apteki, sklepy znajdujące się w placówkach pocztowych, cukiernie i piekarnie, sklepy z prasą, sklepy znajdujące się na lotniskach i w strefach bezcłowych. Zakupy będzie można również zrobić w sklepach internetowych.

Rząd wprowadził nowe ograniczenia dotyczące handlu

Ograniczenia związane z handlem w niedziele i święta w tym roku wyjątkowo nakładają się na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Od soboty (7 listopada) obowiązują dodatkowe ograniczenia w handlu.

Przemysław Czarnek podczas podpisania decyzji o przyznaniu subwencji z MEN dla KUL na wydanie Powszechnej encyklopedii filozofii w wersji angielskiej.1,7 mln zł dla KUL od MEN na przetłumaczenie encyklopedii filozofii

W galeriach handlowych otwarte mogą być tylko: punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt i prasą.

Podczas robienia zakupów należy pamiętać o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa. Wprowadzono również nowe limity klientów, którzy mogą przebywać jednocześnie w placówce handlowej. W sklepach do 100 m2 może przebywać 1 osoba na 10 m2, a w w sklepach powyżej 100 m2 1 osoba na 15 m2. Zmiany będą obowiązywać co najmniej do 29 listopada.

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?
Więcej o: