Kolejne drwiny z "Wiadomości" TVP. Danuta Holecka "teleportowała się" do Białego Domu

Użytkownicy mediów społecznościowych znów wyśmiewają TVP. Tym razem chodzi o wizualizację z Danutą Holecką i Białym Domem w roli głównej. Dzięki wykorzystaniu technologii prezenterka telewizji publicznej przeniosła się do Gabinetu Owalnego.

3 listopada miały miejsce wybory prezydenckie w USA. Media na całym świecie z zainteresowaniem śledzą, który z kandydatów ma większą szansę na wygraną. Materiał na ten temat przygotowały także "Wiadomości" TVP. Nie obyło się bez wizualizacji, która zwróciła uwagę użytkowników Twittera.

Wizualizacje TVP. "Redaktor Holecka dzisiaj jak Melania Trump"

W środę 4 listopada w głównym wydaniu "Wiadomości" wykorzystano technologię, dzięki której gospodyni programu Danuta Holecka pojawiła się na tle wnętrza Gabinetu Owalnego w Białym Domu. 

- Na oficjalne wyniki wyborów w USA musimy jeszcze poczekać. O tym, kto będzie urzędował w najważniejszym gabinecie w Białym Domu, w Gabinecie Owalnym, w którym właśnie się znajdujemy, dowiemy się pewnie za kilka dni - mówiła prezenterka.

Użytkownicy Twittera i innych mediów społecznościowych nie pozostawili na TVP suchej nitki. "2 mld zł i Holecka trafiła do Białego Domu", "Scenografia jak w Kiepskich 10 lat temu" - pisali komentujący. 

Danuta Holecka o "Wiadomościach": To będzie tak piękne w odbiorze, że naprawdę chce się oglądać 

To nie pierwszy raz, kiedy polska telewizja publiczna została wyśmiana za efekty specjalne zastosowane w "Wiadomościach". W maju ubiegłego roku do studia TVP "wleciał" śmigłowiec Black Hawk.

- Wszystko jest totalnie zmienione na lepsze. Myślę, że widzowi w XXI wieku należy się lepsza jakość. To będzie tak nowoczesne, tak przyjazne, tak piękne w odbiorze, że naprawdę chce się oglądać - mówiła Danuta Holecka, chwaląc "supernowoczesne technologie", z których od 2019 roku korzysta TVP. 

Wizualizacja amerykańskiego śmigłowca również nie została przyjęta zbyt ciepło. Użytkownicy Twittera pisali wówczas: "Za hajs podatnika baluj!" czy też "Trochę żenua. Ale do was pasuje". 

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring
Więcej o: