Halloween 2020. Kiedy wypada? Skąd wzięło się to święto? Jaka jest jego tradycja?

Halloween 2020 zbliża się wielkimi krokami. Amerykańskie święto duchów jest w obecnych czasach obchodzone na całym świecie, w tym w Polsce. Kiedy je obchodzimy? Na czym ono dokładnie polega? Poniżej wszystko wyjaśniamy.

Halloween 2020 jest momentem dla wszystkich osób, które lubią to święto i co roku obchodzą je zgodnie z przyjętą tradycją. Tego dnia wiele osób przebiera się za upiorne postaci, a wszechobecna jest dynia, przyjmująca różne formy. Kiedy obchodzimy to święto i skąd ono się wzięło? Wyjaśniamy poniżej.

Pełnia księżyca - zdjęcie ilustracyjne Niebieski Księżyc w Halloween. Zjawisko przypadające raz na 19 lat

Halloween 2020. Kiedy wypada? Co to za święto?

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach, w tym w Polsce 31 października, czyli dzień przed dniem Wszystkich Świętych. Tego dnia najczęściej organizowane są różne imprezy i spotkania, których charakter obejmuje straszenie, przebieranie się i robienie psikusów.

Najhuczniej święto to obchodzone jest rzecz jasna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Kanadzie, Irlandii czy Wielkiej Brytanii. 31 października nie jest uznawany za dzień urzędowy, ale mimo to cieszy się dużą popularnością. W Polsce Halloween pojawiło się w latach 90. XX wieku.

Halloween 2020. Tradycje, zabawy i imprezy

W dniu świętowania osoby, które obchodzą to święto najczęściej przebierają się za wampiry, duchy czy czarownice. Tradycja Halloween w Polsce zbiega się z organizowaniem różnego rodzaju imprez kulturalnych w nocnych klubach, występach teatralnych czy projekcjach filmowych.

horoskop na piątek Horoskop dzienny dla wszystkich znaków - piątek 30 października 2020

W niektórych miejscach tradycja zakłada również inne obrzędy i atrakcje. Polegają one między innymi na przeskakiwaniu przez świeczki, ułożone na ziemi w okrąg. Te, które nie zgasną oznaczają szczęśliwe miesiące w nadchodzącym roku. Inna z zabaw to wrzucanie orzecha do ogniska. Jeśli pęknie on z trzaśnięciem, wówczas oznacza odwzajemnioną miłość.

Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!
Więcej o: