Konferencja Morawieckiego - o ktrej godzinie? Gdzie oglda? Czeka nas drugi lockdown?

W pitek odbdzie si kolejna konferencja z udziaem premiera Mateusza Morawieckiego. Niewykluczone, e w w czasie swojego wystpienia, premier ogosi wprowadzenie nowych obostrze sanitarnych, ktre swoj skal bd przypominay tzw. lockdown. Gdzie i o ktrej odbdzie si konferencja?

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna sprawia, że rzd może zdecydować się na wprowadzanie kolejnych ograniczeń. Nowe obostrzenia są zwykle ogłaszane przez premiera podczas konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia.

Konferencja premiera na Stadionie Narodowym w szpitalu polowym dla chorych na COVID-19RMF FM: Zamknięcie szkół i sklepów? "Lockdown możliwy w krótkim czasie"

Konferencja premiera. O której godzinie się odbędzie? Gdzie oglądać?

Konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego oraz  Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19, prof. Andrzeja Horbana, odbędzie się w piątek (30 października) o godz. 15:30. Relację na żywo z wydarzenia będzie można zobaczyć na Facebooku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Konferencja premiera. Zostaną wprowadzone nowe obostrzenia?

W czwartek (29 października) odbyła się konferencja prasowa na PGE Stadionie Narodowym. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił, jak będzie funkcjonować szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym oraz poinformował o zakończeniu I etapu budowy placówki. Do dyspozycji pacjentów na "Szpitalu Narodowym" ma być około 1000 łóżek.

Emmanuel Macron ogłasza lockdown we FrancjiFrancja wprowadza lockdown. Wyjście tylko w kilku sytuacjach

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarli dziennikarze RMF FM wynika, że minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomendował premierowi Morawieckiemu wprowadzenie kolejnych, drastycznych obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki ma pozostawać sceptyczny wobec nowych obostrzeń ze względu na masowe protesty wokół orzeczenia TK oraz brak środków na pomoc poszkodowanym przedsiębiorcom.

Nowe obostrzenia miałyby polegać na całkowitym zamknięciu szk, żłobków oraz przedszkoli. Ograniczenia mają dotknąć również działalności sklepów, które nie są niezbędne do przetrwania np. sklepy AGD, odzieżowe i budowlane.

Zobacz wideo Morawiecki o koronawirusie i potencjalnym lockdownie: Swoją wielkością druga fala zaskoczyła nas również w Polsce