Konferencja premiera. O której godzinie? Gdzie będzie można oglądać?

W czwartek 29 października odbędzie się kolejna w ostatnich tygodniach konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Niewykluczone, że w jej trakcie podane zostaną kolejne obostrzenia i restrykcje. Poniżej znajdują się wszystkie informacje na temat tego, gdzie i o której można ją obejrzeć.

Konferencja premiera za każdym razem oznacza dla Polaków nowe, ważne informacje w kontekście panującej sytuacji epidemiologicznej. Podczas kilku poprzednich ogłaszane były przede wszystkim nowe obostrzenia i zasady ochrony przed koronawirusem.

Koronawirus w PolsceMinisterstwo Zdrowia: 20 156 zakażeń koronawirusem

Konferencja premiera. Kolejne obostrzenia czy pełny lockdown?

Poprzednia konferencja odbyła się w piątek 23 października. Premier Mateusz Morawiecki poinformował wówczas o wprowadzeniu czerwonej strefy w całym kraju. Podano również nową listę obostrzeń, obejmującą między innymi ograniczenie działalności restauracji czy zmiany w organizacji zajęć szkolnych.

W ostatnich dniach rzecznik rządu Piotr Müller był pytany, czy w najbliższych dniach należy się spodziewać ogłoszenia nowych ograniczeń lub pełnego lockdownu. Odpowiedział wówczas, że o wszystkim dowiemy się podczas następnej konferencji premiera.

Konferencja premiera. O której godzinie? Gdzie oglądać?

Dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się o godzinie 12:30 na PGE Stadionie Narodowym. W jej trakcie mogą zostać ogłoszone kolejne istotne informacje dotyczące codzienności Polaków w dobie epidemii koronawirusa.

KoronawirusKoronawirus w Polsce. 301 zgonów na COVID-19 w ciągu 24 godzin

Poza premierem, w konferencji wezmą również udział minister zdrowia Adam Niedzielski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, a także dr n. med. Artur Zaczyński. Konferencja będzie dostępna w telewizji na kanałach TVP Info oraz TVN24, a także na Facebooku na stronie Kancelarii Premiera.

Zobacz wideo Koronawirus to nie wszystko. Dyrektor z S&P o ryzykach dla Polski: brak przewidywalności polityki, rosnący udział spółek SP