Niebieski Księżyc w Halloween. Zjawisko przypadające raz na 19 lat

Niebieski Księżyc 2020 pojawi się w październiku po raz drugi. Na zjawisko to czekają wszyscy obserwatorzy, którzy wypatrują niezwykłych zdarzeń na niebie. Kiedy ono nastąpi? Jakie znaczenie ma druga październikowa pełnia Księżyca? Poniżej wszystko wyjaśniamy.

Każde pojawiające się na niebie nietypowe zjawisko budzi spore zainteresowanie. Jednym z nich niewątpliwie jest Niebieski Księżyc, czyli inna nazwa pełni Księżyca. Co ono oznacza i kiedy można się go spodziewać?

Strajk kobietW tym miejscu miał być tekst informacyjny, ale strajkujemy!

Niebieski Księżyc 2020. Skąd wzięła się nazwa pełni Myśliwych?

1 października o godzinie 23:06 nastąpiła Pełnia Księżyca Myśliwych. Wbrew pozorom na kolejne tego typu zjawisko nie będzie trzeba czekać zbyt długo, bowiem Niebieski Księżyc 2020 pojawi się nad naszymi głowami ponownie jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Nazwa pełnia Myśliwych nazywana jest w ten sposób, ponieważ przypada na miesiąc, w trakcie którego dochodzi do polowania na jelenie czy lisy. Po żniwach zwierzęta te są dobrze widoczne na gołych polach, dzięki czemu są lepiej widoczne. Październikowa pełnia jest również jasna i długa, co pozwala myśliwym na obserwację i śledzenie zwierzyny w godzinach nocnych.

Niebieski Księżyc 2020. Kiedy będzie można oglądać?

Niesamowite zjawisko na niebie będzie można obejrzeć ostatniego dnia tego miesiąca. Dokładnie w Halloween, czyli 31 października od godziny 15:51 obserwatorzy i fani niecodziennych wydarzeń na niebie będą mogli wziąć udział w niezwykłym spektaklu. Co ciekawe, tegoroczna data zjawiska, czyli Halloween przypada raz na 19 lat.

horoskop na środęHoroskop dzienny dla wszystkich znaków - środa 28 października

Pełnia to faza Księżyca, którą można obserwować w chwili, gdy znajduje się on po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. W tym czasie półkula Księżyca skierowana w stronę Ziemi osiąga maksimum oświetlenia, a tarcza Księżyca jest widoczna jako koło.

Zobacz wideo Kryminalne akta inspektor Biskupskiej [ZWIASTUN]
Więcej o: