Konferencja Mateusza Morawieckiego - o której się odbędzie?

W piątek Mateusz Morawiecki przedstawi nowe obostrzenia, które będą obowiązywać najprawdopodobniej od przyszłego weekendu. O której rozpocznie się konferencja premiera?

Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego najpierw miała odbyć się w czwartek. Ze względu na prace Sejmu briefing został przesunięty na piątek 23 października. 

Konferencja Mateusza Morawieckiego dotycząca obostrzeń już w piątek

"Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro o godz. 11:00" - napisał rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.

Zgodnie z zapowiedziami rząd ogłosi dziś nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Najprawdopodobniej cała Polska objęta zostanie strefą czerwoną. Dodatkowo zmiany mają objąć szkoły podstawowe, które w części przejdą na edukację zdalną lub hybrydową.

Wczoraj w Sejmie Mateusz Morawiecki apelował, by w obecnej sytuacji wszyscy współpracowali ponad podziałami. - To solidarność w podejściu do epidemii pomogła nam wiosną - mówił. Premier zwracał też uwagę na przestrzeganie zasady DDM. - Konsensusem w walce z COVID-19 jest ograniczanie kontaktów, maseczki, dystans i dezynfekcja oraz wierzenie pomieszczeń. To przerywa transmisję w najbardziej skuteczny sposób”. Dlatego rząd od samego początku postuluje tę podstawową strategię. Podkreślamy, że główne zasady bezpieczeństwa w trakcie epidemii to tzw. DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. W rozszerzonej formie – DDMA, obejmującą również aplikację STOP COVID-ProteGO Safe - wyjaśnił. 

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”
Więcej o: