Konferencja Mateusza Morawieckiego przełożona. Rzecznik podał nową datę

W czwartek 22 października rząd miał ogłosić nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Jak poinformował rzecznik Piotr Müller konferencja premiera odbędzie się dopiero w piątek. Powodem są przedłużające się prace w Sejmie.

"Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro o godz. 11:00" - napisał rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego ws. obostrzeń jednak w piątek

Wcześniej zapewniano, że konferencja premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się po głosowaniach w Sejmie, gdzie posłowie zajmują się projektem ustawy dotyczącej walki z epidemią koronawirusa. Potem ministrowie mieli udać się na posiedzenie sztabu kryzysowego. Tydzień temu konferencja dotycząca nowych obostrzeń zaczęła się po godzinie 17. 

Według dotychczasowych zapowiedzi polityków najważniejsze decyzje rządu mają dotyczyć powrotu trybu zdalnego do szkół podstawowych. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM spór ma dotyczyć tego, które dokładnie klasy zostaną odesłane do domów na zajęcia online. Część ministrów opowiada się za nauką zdalną dla uczniów klas 7-8; inni z kolei popierają propozycję lekarzy PPOZ, która mówiła o lekcjach zdalnych dla uczniów klas 5-8. Kolejną opcję wskazał minister edukacji Przemysław Czarnek. Według niego nowe obostrzenia obejmą dzieci z klas 6-8. 

Szkoła w czasie pandemiiNowe obostrzenia. Zdalne nauczanie w podstawówkach - jutro decyzja rządu

Dodatkowo cały kraj ma znaleźć się w strefie czerwonej. - Mamy taką liczbę powiatów czerwonych: około 317 i 88 procent populacji, że będę również rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną - mówił wczoraj Mateusz Morawiecki na antenie Polsat News.

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”