Dariusz Gnatowski nie żyje. Popularny "Pan Boczek" miał 59 lat

Popularny aktor, znany przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat Według Kiepskich" nie żyje. Przyczyną jego śmierci było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa.

Od wielu lat Dariusz Gnatowski zmagał się z cukrzycą typu 2. Poza samodzielną walką z chorobą aktor pomagał również innym chorym. Po usłyszeniu diagnozy od lekarzy przeszedł na radykalną dietę, dzięki której schudł kilkadziesiąt kilogramów.

Dariusz Gnatowski zmarł. Jego stan był krytyczny

Gnatowski zmarł w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie z powodu zapalenia płuc i ciężkiej niewydolności oddechowej - przekazało RMF FM. 59-latek trafił do placówki w stanie krytycznym.

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej, zaś lata młodości spędził w Zabrzu, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum. W 1985 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Dariusz Gnatowski - kariera i popularność filmowa

Największą sławę Gnatowskiemu przyniosła rola Arnolda Boczka w serialu "Świat Według Kiepskich". Wcielał się w nim w postać sąsiada głównego bohatera, Ferdynanda Kiepskiego. Grał również epizodyczne role w "Na dobre i na złe", "Kasi i Tomku" czy "13 posterunku".

Gnatowski miał na swoim koncie również sporo ról filmowych. Pojawił się między innymi w "Ogniem i mieczem" Andrzeja Wajdy, gdzie odgrywał postać Barabasza. 59-latek pojawiał się również na deskach teatru - grał w "Zemście" w Teatrze STU, odgrywając rolę Cześnika.

Zobacz wideo Aktorzy "Riverdale" pokazali, jak płuczą usta przed nagraniem sceny pocałunku
Więcej o: