Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?

Wielkimi krokami zbliżamy się do zmiany czasu z letniego na zimowy. Zmiana ucieszy wszystkie osoby, które lubię dłużej pospać. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Zmiana czasu to temat, który w ostatnich latach wzbudza wiele emocji. Pojawia się coraz więcej głosów nawołujących do zaprzestania zmiany czasu. Problemem ma się również zająć Rada Unii Europejskiej. To od jej decyzji zależy przyszłość projektu ujednolicającego czas we wszystkich porach roku. Czas z letniego na zimowy przestawiamy w ostatni weekend października.

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

W nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października) należy przestawić wskazówki zegarów o jedną godzinę do tyłu. Zmiana następuje z godziny 3 na 2 w nocy.

Zmiana na czas zimowy oznacza krótsze dni, a tym samym szybsze nadejście zmroku oraz mniejszą liczbę godzin z promieniami słonecznymi.

Warto pamiętać, że większość zegarków przestawi się na właściwą godzinę w sposób automatyczny. Nie będzie potrzebna żadna interwencja. Jeżeli jednak posiadamy starsze, w szczególności nieelektryczne, urządzenie, to właściwą godzinę będziemy musieli ustalić samodzielnie.

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach
Więcej o: