Konferencja Mateusza Morawieckiego w sprawie walki z epidemią koronawirusa

W czwartek 15 października odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawią na niej dalsze plany działania w związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce.

Posiedzenie rządowego zespołu kryzysowego rozpoczęło się o godzinie 11:30. Zgodnie z zapowiedziami konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego miała rozpocząć się między godziną 13:00 i 15:00. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał jednak, że briefing przesunięty został na godzinę 17:00. 

Koronawirus w Polsce. W czwartek konferencja Mateusza Morawieckiego w sprawie nowych obostrzeń

W trakcie obrad ministrowie mają przedyskutować wprowadzenie dodatkowych obostrzeń i nowych narzędzi do walki z epidemią koronawirusem. Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM zmiany dotyczyć będą m.in. działania lokali gastronomicznych czy organizacji wesel. Rząd ma też przedyskutować czy i kiedy wprowadzić edukację zdalną w szkołach. Lekarze PPOZ apelowali, by zrobić to jak najszybciej przynajmniej w przypadku starszych uczniów. 

Od kilku dni w Polsce obserwowany jest wzrost zakażeń koronawirusem. 15 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8099 nowych infekcjach. Jest to najwyższy dobowy wynik od początku epidemii. Dodatkowo z powody COVID-19 zmarło kolejnych 91 pacjentów.

Zobacz wideo Arłukowicz: Nauczyciele powinni mieć prawo do bezpłatnych i natychmiastowych testów