Odolanów. Wysadzili bankomat naprzeciwko komisariatu. Po drodze zgubili 3 tys. złotych

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany jak dotąd sprawca wysadził bankomat przy ulicy Franciszka Sójki w Odolanowie (województwo wielkopolskie). Urządzenie znajdowało się naprzeciwko komisariatu policji. Podczas ucieczki sprawcy zgubili część pieniędzy.

Do zdarzenia doszło około godziny 4 nad ranem. Bankomat znajdujący się w siedzibie banku został wysadzony, a siła wybuchu była na tyle duża, że frontowe drzwi budynku zostały odrzucone na odległość kilku metrów - informuje Ostrow24.tv.

Odolanów. Zgubili ponad 3 tys. złotych. Wybrali zły dzień na kradzież

Sprawcy zdołali zabrać wszystkie znajdujące się w bankomacie pieniądze, jednak podczas ucieczki część z nich zgubili. Łącznie udało się znaleźć około trzy tysiące złotych. Banknoty były porozrzucane niedaleko siedziby banku.

Nieoficjalne podano, że przestępcy nie wybrali najlepszego dnia na kradzież, bowiem przez weekend duża liczba klientów wypłaca pieniądze, zaś do uzupełnienia bankomatu dochodzi najczęściej na początku tygodnia.

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Poznania, którzy dokonali oględzin. Policja w chwili obecnej prowadzi śledztwo w celu ustalenia sprawców napadu.

Zobacz wideo Zamieszki na Białorusi nadal trwają. Przeciwko protestującym użyto armatek wodnych
Więcej o: