Dzień Nauczyciela 2020. Kiedy wypada? Czy to dzień wolny od nauki?

Dzień Nauczyciela 2020, nazywany również Dniem Edukacji Narodowej jest momentem, w którym swoje święto obchodzą wszyscy nauczyciele i dydaktycy. Kiedy ono wypada? Jak wyglądają jego obchody? Wszystko informacje znajdują się poniżej.

Dzień Nauczyciela 2020 będzie z pewnością wyglądał inaczej, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Wszystko za sprawą sytuacji epidemiologicznej i częściowo zdalnego trybu nauczania, wprowadzonego w części szkół. Informacje na temat daty i tradycji tego dnia przedstawione są poniżej.

Dzień Nauczyciela 2020. Kiedy wypada?

W Polsce Dzień Nauczyciela każdego roku wypada w ten sam dzień. Tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, uczniowie przygotowują prezenty, wierszyki i inne podarunki na 14 października, czyli w tym roku środę.

W innych krajach Dzień Nauczyciela przypada na inne daty. Na przykład w Hiszpanii obchodzony on jest 27 listopada, w Chinach 10 września, w Argentynie 11 września, natomiast w Albanii 7 marca.

Dzień Nauczyciela 2020. Czy jest to dzień wolny od zajęć?

Teoretycznie Dzień Nauczyciela 2020, czyli Dzień Edukacji Narodowej, wypadający w dniu 14 października nie jest dniem ustawowo wolnym od zajęć. W większości szkół i placówek edukacyjnych organizowane są jednak różne wydarzenia i uroczystości, które pozwalają uczniom nie brać udziału w lekcjach.

Należy pamiętać, że to, w jaki sposób obchodzony jest Dzień Nauczyciela i czy uczniowie ustala sama kadra nauczycielska. Najczęściej jednak decyzja ta jest przychylna dla uczniów.

Zobacz wideo Ile może jeszcze potrwać pandemia koronawirusa?
Więcej o: