"Milionerzy". Padło pytanie za milion. Ile świec na święto Chanuki? Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

W programie "Milionerzy" padło pytanie za milion złoty. Hubert Urbański zapytał się uczestnika programu o to, ile świec płonie ósmego dnia Chanuki na specjalnym świeczniku? Czy grono polskich milionerów się powiększyło? Jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie?

W "Milionerach" uczestników programu dzieli zaledwie 12 pytań od zdobycia upragnionego miliona zł. Widzowie w całej Polsce zasiadają przed telewizorami, aby samemu zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przez Huberta Urbańskiego. W nowym odcinku programu o najwyższą nagrodę zawalczył pan Dawid Michalski z Opola. Przedsiębiorca zajmujący się akcesoriami elektronicznymi musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym żydowskiej tradycji. Jak sobie poradził? Czy został czwartym zwycięzcą "Milionerów"?

Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką, trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?

A: sześć

B: siedem

C: osiem

D: dziewięć

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką, trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?"

Pand Dawid stanął przed nie lada wyzwaniem. Od miliona dzieliła go odpowiedź tylko na jedno pytanie, z którym musiał sobie poradzić bez pomocy wykorzystanych wcześniej kół ratunkowych. Pan Dawid mógł liczyć tylko na swoją wiedzę. Postanowił zaryzykować i nie mając pewności co do właściwej odpowiedzi postawił na wariant B - siedem. Niestety, to nie była właściwa odpowiedź. Poprawna odpowiedź na pytanie to C - osiem. Pan Dawid musiał obejść się smakiem. Z programu odszedł z progiem gwarantowanym 40 tys. zł.

"Milionerzy". Na pytanie za milion zł prawidłowo odpowiedziały trzy osoby

Gdyby pan Dawid prawidłowo odpowiedział na pytanie, to zostałby czwartym polskim zwycięzcą programu. Po raz pierwszy najwyższą wygraną zdobyto w 2010 r. Krzysztof Wójcik został zapytany o to z gry, na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

Na następnych milionerów musieliśmy długo poczekać. Kolejnym zwycięzcą programu została w 2018 r. Maria Romek, emerytowana nauczycielka języka polskiego z Bieszczad. Pani Maria musiała odpowiedzi na matematyczną zagadkę ile to jest 1111 razy 1111?

Najwyższą wygraną w polskiej edycji "Milionerów" zdobyto po raz ostatni w 2019 r. Katarzyna Kant-Wysocka, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu, odpowiedziała prawidłowo na pytanie dotyczące różańcowej tajemnicy chwalebnej.

Od momentu rozpoczęcia emisji "Milionerów" w Polsce w 1999 r, pytanie za milion zł. padło dwadzieścia dwa razy. W oryginalnej, brytyjskiej edycji programów najwyższą wygraną zdobyło sześć osób, a w wersji amerykańskiej aż trzynaście.

Zobacz wideo "BrzydUla 2" - zwiastun wielkiego powrotu telenoweli TVN
Więcej o: