Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020. Kiedy będziemy przestawiać zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy już niebawem. Na ten moment czekają przede wszystkim osoby, które lubią dłużej pospać. Cofnięcie zegarków o godzinę oznacza również, że dni będą krótsze. Kiedy to nastąpi? Wyjaśniamy poniżej.

Od wielu lat trwają dyskusje na temat tego, czy zmiana czasu w dalszym ciągu jest potrzebna. W 2019 r. Parlament Europejski zagłosował za zniesieniem zmiany czasu w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wcześniej przeprowadzono konsultacje społeczne, która wskazały, że aż 84 proc. ankietowanych opowiada się za zaprzestaniem corocznego przestawiania zegarków.

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020. Kiedy przestawimy zegarki?

Tak jak każdego roku, do przestawiania zegarków dochodzi w ostatni weekend października. Oznacza to, że w tym roku czas z letniego na zimowy zmienia się w nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października), kiedy to przesuniemy zegarki z godziny 3 na 2.

Pomimo dłuższego o godzinę snu, zmiana czasu oznacza, że dni będą coraz krótsze. Nadchodząca zima jest synonimem tego, że zmierzch będzie następował szybciej, zaś liczba godzin z ewentualnymi promieniami słonecznymi będzie będzie mniejsza.

O zmianie czasu na urządzeniach trzeba koniecznie pamiętać. O ile elektryczne urządzenia samodzielnie dokonują przesunięcia czasu, to w przypadku starszych lub nieelektrycznych modeli należy wykonać to samodzielnie.

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS o roli Jarosława Kaczyńskiego w rządzie
Więcej o: