Rudka. Tragiczny wypadek na krajowej "dziewiątce". Nie żyje jeden z kierowców

Na drodze krajowej nr 9 w gminie Kunów (województwo świętokrzyskie) doszło do tragicznego wypadku. Zderzyły się ze sobą dwa samochody. Jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Jak informuje portal echodnia.eu, do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek 29 września około godziny 21. Samochody zderzyły się na wysokości miejscowości Rudka we wschodniej części województwa świętokrzyskiego.

Rudka. Śmiertelny wypadek na DK 9. Policja ustala tożsamość zmarłego kierowcy

Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że do wypadku doszło ze względu na niedostosowanie prędkości przez jednego z kierowców do warunków panujących na drodze. Auto prawdopodobnie wpadło w poślizg i uderzyło w jadący z naprzeciwka samochód dostawczy.

37-letni kierowca samochodu dostawczego nie odniósł żadnych obrażeń. Badania alkomatem wykazały, że mężczyzna był trzeźwy. Drugi z kierowców poniósł poważne rany, które doprowadziły do jego śmierci na miejscu wypadku.

Droga krajowa nr 9 na wysokości miejscowości Rudka była zamknięta przez kilka godzin. Policja wciąż pracuje nad ustaleniem tożsamości mężczyzny, który poniósł śmierć w wypadku.

Zobacz wideo 31-latek miał 0,2 promila w organizmie. Mógł odpowiadać za wykroczenie, ale zamiast tego postanowił uciekać przed policją