Beata Szydło żegna siostrę Magdalenę. Kim była?

Beata Szydło przekazała na Twitterze wiadomość, o śmierci siostry zakonnej Magdaleny, która od lat związana była z Wadowicami. Była premier podzieliła się też refleksją o Danieli Strzeleckiej.

"Ogromny żal, wielka strata. Wadowice bez Siostry Magdaleny nie będą już takie same. Niech spoczywa w spokoju" - napisała na Twitterze Beata Szydło. Daniela Strzelecka zmarła w wieku 85 lat.

Nie żyje siostra Magdalena. Zakonnice żegna była premier Beata Szydło

Jak podaje portal wadowiceonline.pl w wieku 85 lat zmarła Daniela Strzelecka. Siostra Magdalena była nazaretanką, nauczycielką religii oraz kustoszem muzeum papieskiego w Wadowicach.

Daniela Strzelecka przyjęła śluby zakonne w 1957 roku w Zgromadzeniu Nazaretanek w Kielcach. Później służyła w Częstochowie, Piekoszowie i Krakowie, a od 1977 roku w Wadowicach. Przez kilkadziesiąt lat uczyła religii. Po 1984 roku była kustoszem papieskiego muzeum przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach. Razem z innymi siostrami oprowadzała turystów i pielgrzymów.

Zakonnica pochodziła z rodziny o patriotycznych tradycjach. Jej ojciec był legionistą Józefa Piłsudskiego i brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Został ranny w bitwie pod Warszawą. W czasie II wojny światowej w ich rodzinnym domu w Szczekocinach utworzono skrzynkę kontaktową Armii Krajowej.

Więcej o: