Matura poprawkowa 2020. Kiedy będą wyniki? Gdzie je sprawdzić i jak się zalogować?

Wyniki matur poprawkowych 2020. Uczniowie, którzy nie zaliczyli egzaminu dojrzałości w podstawowym terminie musieli uzbroić się w cierpliwość. Wyniki jednego z najważniejszych egzaminów w życiu zostaną ogłoszone później niż zwykle. Podpowiadamy, kiedy zostaną udostępnione wyniki matur poprawkowych oraz jak je sprawdzić?

Matury poprawkowe organizowane są dla uczniów, którzy nie uzyskali odpowiedniej liczby punktów wyłącznie z jednego egzaminu obowiązkowego. Sesja poprawkowa organizowana jest po to, aby każdy uczeń miał okazję poprawić swój wynik i wybrać swoją wymarzoną ścieżkę edukacji.

Matury poprawkowe 2020. Kiedy zostaną opublikowane wyniki? Gdzie je sprawdzić?

Matura poprawkowa odbyła się we wtorek 8 września. Jej wyniki zostaną opublikowane dopiero w środę 30 września. Aby sprawdzić wyniki sesji poprawkowej, uczniowie nie będą musieli wychodzić z domów. Wystarczy do tego komputer oraz dostęp do internetu.

Wyniki matur poprawkowych zostaną udostępnione uczniom za pośrednictwem strony internetowej odpowiedniej dla danego regionu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przed udostępnieniem wyników, każdy uczeń zostanie poproszony o wpisanie swojego numeru PESEL oraz specjalnego hasła, które każdy poprawkowicz powinien otrzymać w szkole.

Aby zaliczyć egzamin maturalny należy uzyskać co najmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów. Nie przekroczenie powyższego progu jest równoznaczne z oblaniem matury. Próg 30 proc. obowiązuje we wszystkich egzaminach bez względu na to, czy jest to formuła podstawowa czy rozszerzona.

Zobacz wideo Dwóch maturzystów zniszczyło podświetlany pylon przed budynkiem policji w Sochaczewie.
Więcej o: