Dzień Chłopaka 2020. Kiedy go obchodzimy? Czym różni się od Dnia Mężczyzn?

Dzień Chłopaka to święto, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak rozpoznawalne jak Dzień Mężczyzny, ale jest świetną okazją do tego, aby docenić wszystkich panów. Kiedy dokładnie wypada Dzień Chłopaka? Z jakimi zwyczajami się wiążę?

Wbrew powszechnej opinii Dzień Mężczyzny nie jest tym samym, co Dzień Chłopaka. Pierwsze ze świąt obchodzone jest dwa dni po Dniu Kobiet, tzn. 10 marca, a drugie pod koniec września. Dzień Mężczyzny jest skierowany do osób starszych. Każde ze świąt staje się jednak okazją do obdarowania drobnym upominkiem panów. Dzięki temu, mężczyźni mogą obchodzić swoje święto dwa razy w roku.

Dzień Chłopaka 2020. Czym różni się od Dnia Mężczyzn?

W bieżącym roku Dzień Chłopaka wypada w środę 30 września. Święto jest wyjątkowo popularne wśród młodzieży szkolnej oraz wśród studentów. Koleżanki z klasy wręczają wówczas swoim kolegom oraz chłopakom drobne upominki oraz życzenia.

W Dzień Mężczyzny powody do świętowania mają osoby starsze. Prezenty otrzymują zazwyczaj ojcowie, mężowie oraz dziadkowie. Od wielu lat, oba święta ze sobą konkurują. Nieporozumienie co to tego, którzy mężczyźni powinni otrzymywać prezenty powoduje, że w praktyce obdarowywani są wszyscy bez względu na wiek.

Data obchodzenia Dnia Chłopaka nie jest jednolita na całym świecie. W Wielkiej Brytanii oraz Irlandii święto obchodzi się 5 kwietnia, w Japonii 5 maja, a w Indiach i Meksyku 19 listopada. Święto po raz pierwszy pojawiło się w 1999 r. w Trynidadzie i Tobago.

Zobacz wideo Góra prezentów do pakowania? Ozdobisz je kokardami
Więcej o: