Jelenia Góra. Dwie nastolatki pobiły 15-latkę. Starszej agresorce grozi 12 lat więzienia

Nastoletnie dziewczyny z Jeleniej Góry, które okradły i pobiły 15-latkę, odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. 19-latce grozi nawet 12 lat więzienia, a 13-latce pobyt w zakładzie poprawczym.

Do zdarzenia doszło w sobotę 19 września około godziny 15. Niedaleko jednej z galerii handlowych w Jeleniej Górze dwie dziewczyny w wieku 19 i 13 lat zaczepiły 15-latkę, którą znają z widzenia. Starsza z agresorek zabrała jej telefon i zażądała hasła do urządzenia. Kiedy pokrzywdzona nie udzieliła odpowiedzi, 13-latka zaczęła bić ją po twarzy, a następnie przewróciła ją na ziemię, wciąż zadając ciosy. Choć wokół byli inni ludzie, nikt nie zareagował. Nagranie incydentu trafiło do sieci

 

Policja zatrzymała napastniczki w kilkadziesiąt minut. Siedziały na ławce

Onet informuje, że nastolatki zabrały ofierze nie tylko telefon, ale i pieniądze. Pokrzywdzona dziewczyna zadzwoniła na policję. Oszacowano, że poniosła straty o łącznej wartości 1500 zł. Mniej więcej pół godziny po przyjęciu zgłoszenia o pobiciu, funkcjonariusze zatrzymali sprawczynie. Siedziały na ławce oddalonej o kilka ulic od miejsca zdarzenia. 

Nastolatki, które okradły i pobiły 15-latkę, odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. 19-latka usłyszała zarzut rozboju, za co grozi jej od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura chciała, by dziewczyna została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące, ale sąd nie wyraził na to zgody. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski zapowiedział w rozmowie z Onetem, że prokuratura zaskarży tę decyzję. 13-latka stanie przed sądem dla nieletnich. Dziewczyna może trafić do zakładu poprawczego. 

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 15 i 13-latka, którzy od kilku tygodni znęcali się nad niepełnosprawnymi
Więcej o: