Sezon grzewczy 2020/2021. Kiedy kaloryfery będą ciepłe, a kiedy przestaną grzać?

Wraz z nadejściem jesieni i spadkiem temperatury, wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie kiedy zaczyna się sezon grzewczy i jak długo on trwa. Sprawdzamy, kiedy kaloryfery będą ciepłe, a kiedy centralne ogrzewanie zostanie wyłączone.

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy 2020/2021? Kiedy kaloryfery będą ciepłe? Takie pytania zadaje sobie wiele mieszkańców bloków i innych budynków mieszkalnych. Niestety, nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi, bo żadne przepisy nie regulują terminów rozpoczęcia i zakończenia sezonu grzewczego.

Sezon grzewczy 2020/2021. Kiedy się zacznie, a kiedy skończy?

To kiedy kaloryfery będą ciepłe, zależy przede wszystkim od warunków pogodowych, a w szczególności od temperatury. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które określa właściwą temperaturę w pomieszczeniach, mówi, że w przypadku pomieszczeń takich jak pokoje mieszkalne, kuchnie czy biura temperatura nie może być niższa niż 20 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej musi być w łazienkach, szatniach, pływalniach i na oddziałach położniczych, gdzie temperatura nie może spaść poniżej 24 stopni Celsjusza. Doświadczenie z ubiegłych lat mówi z kolei, że sezon grzewczy rozpoczyna się z reguły w październiku lub w listopadzie.

Kiedy skończy się sezon grzewczy? Na to pytanie również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy zima będzie mroźna i kiedy zacznie się ocieplać. Administratorzy budynków mieszkalnych wyłączają ogrzewanie najczęściej w okolicach marca lub kwietnia

Zobacz wideo Czym nie można palić w piecu? Nie dla wszystkich będzie to oczywiste
Więcej o: