Kiedy jest Dzień Chłopaka? Z roku na rok święto to zyskuje na popularności

Dzień Chłopaka to święto, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne także w Polsce. Kiedy wypada Dzień Chłopaka, a kiedy Dzień Mężczyzny?

Panowie mogą się cieszyć aż z dwóch dni, które ich wyróżniają, czyli z Dnia Mężczyzny i Dnia Chłopaka. Święto panów z roku na rok staje się coraz bardziej popularne także w Polsce.

Dzień Chłopaka obchodzimy już pod koniec września

Jako pierwszy w Polsce wypada Dzień Mężczyzny, który obchodzony jest dwa dni po Dniu Kobiet - jest to więc 10 marca. Termin ten został wybrany ze względu na wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Dzień Chłopaka wypada natomiast 30 września. W 2020 roku jest to środa. Czym się różnią obydwa te święta?

Czym się różni Dzień Chłopaka od Dnia Mężczyzny?

Dzień Chłopaka to święto obchodzone zwykle przez młodszych panów i najbardziej popularne jest wśród młodzieży szkolnej czy studentów. Prezenty otrzymują wtedy koledzy czy synowie. Drobne upominki swoim chłopakom wręczają także dziewczyny. 

Dzień Mężczyzny to święto celebrowane głównie przez starszych panów. Doceniani są wtedy ojcowie czy dziadkowie. Dzień ten jest jednak mniej popularny niż obchodzony pod koniec września Dzień Chłopaka, dlatego zwykle prezenty dla panów wręczane są właśnie 30 września. 

Dzień Chłopaka po raz pierwszy obchodzony był 19 listopada 1999 roku w państwie Trynidad i Tobago. Święto chłopaków wypada w różnych terminach. Na przykład na Malcie panowie świętują 7 lutego, w Brazylii 15 lipca, a w Kanadzie dopiero 25 listopada.

Zobacz wideo Prezenty last minute. Sposób, jak szybko je zapakować
Więcej o: